• Bugün Görüntülenme: 970
  • Dünkü Görüntülenme: 3523
  • Toplam Görüntülenme: 10494366

ÖZBURUN DERNEĞİ İFTAR PROGRAMI DUALARLA YAPILDI ( GÖRÜNTÜLÜ )

21 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1842 defa okundu. defa okundu.
ÖZBURUN DERNEĞİ İFTAR PROGRAMI DUALARLA  YAPILDI ( GÖRÜNTÜLÜ )

Gent şehrinin köklü derneklerinden olan ve 21 yıldır çeşitli alanlarda faaliyetlerine aralıksız olarak devam eden Özburun Derneği, bu sene düzenlediği ilk iftar programı dualarla gerçekleştirildi.

20 Haziran 2015 Cumartesi günü Özburun Derneği’nde yaklaşık 250 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen iftar programının açılış konuşmasını ve sunumunu, Gent Fatih Camii imamı Kenan Sönmez yaptı.

Özburun Derneği İftar Programı, Ledeberg Yavuz Sultan Selim Camii İmamı Abdurahman Bakair’in Kuran-ı Kerim okumasıyla başladı. Ardından Gent Eyüp Sultan Camii imamı Necati Erdağlı, salonu dolduran vatandaşlara Ramazan ayının önemini anlatan kısa bir konuşma yaptı.

Daha sonra v.z.w Özburun Derneği Başkanı Ramazan Avşar konuklara bir hoş geldiniz konuşması yaparak herkese teşekkür etti.

Özburun Derneği iftar programına katılan Fedaral Milletvekili Veli Yüksel, ‘’ Hepinize iyi akşamlar diliyorum. Böyle bir akşamda sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ramazanlar bizim kardeşliğimizin ve birliğimizin pekiştiği anlardır. Şu tabloya baktığımızda duygulanmamak elde değil, özellikle genç kardeşlerimizin bu akşam burada olması beni çok çok mutlu etti. Bu tür organizasyonların şu ülkede son zamanlarda çok ihtiyaç duyduğumuz bir durumdur. Belçika’da Türk toplumunun daha iyi noktalara gelebilmesi için, Türk toplumunun başarılı olabilmesi için ve sizlerin başarılı olabilmeniz için bu tür organizasyonlara çok çok ihtiyacımız var.’’ Dedi.

İftar saatinin gelmesiyle Akşam ezanını güzel sesiyle Gent Tevhid Camii İmamı Zekeriya Kuru’nun okumasının ardından, vatandaşlar iftarlarını açtılar. İftar duasını Gent’in fahri imamı Hakan Karadağ yaptı.

Gent Bld.Bşk.Yrd.cısı Resul Tapmaz, davete ilerleyen saatlerde katılarak, yemek sonrası dernek lokalinde masalar birleştirildi ve çaylar içilerek, iftar programı yerini sohbetlere bıraktı.

HABER VİDEO :

HABER FOTOĞRAFLARI
FOT-15

TAK-1TAK-2

FOT-7

FOT-8

FOT-9

FOT-10

FOT-11

FOT-12

FOT-13

FOT-1

FOT-2

FOT-3

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN