• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 186
  • Dünkü Görüntülenme: 5150
  • Toplam Görüntülenme: 7633267

Oudenaarde Ensar Cami Farklılık Yaratmaya Devam Ediyor.

23 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
792 defa okundu.
Oudenaarde Ensar Cami Farklılık Yaratmaya Devam Ediyor.

Henüz yapımı bir yıl bile olmayan Oudenaarde Ensar Cami Gent bölgesinde farklılıklar yaratmaya devam ediyor.

Oudenaarde Ensar Cami’nin düzenlediği, sunumunu Ahmet Kemal Bacak’ın yaptığı “Her şey o’nu anmak ve anlatmak için” adlı programa konuşmacı olarak davet edilen ünlü ilahiyatçı Prof Dr. Mustafa Karataş’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Büyük ilgi gören etkinliğe Oudenaarde Belediye Başkanı Marnic De Meulemeester, Belediye Meclis Üyesi Murat Yurtay, Gent Eyüp Sultan Cami Dernek Başkanı Metin Çakıcı, Aalst Kevser Cami Dernek Başkanı Yüksel Özdemir, Meulebeke Dernek Başkanı Murat Erdoğan, Meulebeke Din Görevlisi Selman Poyrazoğlu, Oudenaarde ve çevre şehirlerden gelen vatandaşlar katıldı.

Çok samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen program, Oudenaarde Ensar Cami Fahri imamı Arslan Taki’nin Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Oudenaarde Ensar Cami Dernek Başkanı Özcan Yıldırım, böyle anlamlı bir pragramı düzenlemiş olmanın verdiği gurur ve heyecanını dile getirdi.

Yıldırım, sevgili peygamberimizin hayatını Prof Dr. Mustafa Karataş’ın anlatımı ile dinlemenin mutluluk verici olduğunu söyleyerek, konuşmasını cami hakkında bilgi vererek sonlandırdı.

Belediye başkanı Marnic de Meulemeester’in derneğin yaptığı faliyetleri destekleyen bir konuşma yaparak, birlikte yapacağımız çok şeyler var sözleri, salondakilerden alkış ve takdir topladı.

Ahmet Kemal Bacak’ın sunumu ve şiirleriyle başlayan program, Prof Dr. Mustafa Karataş’ın samimi ve içten sonbeti ile salondaki sıcak ortam iki katına çıktı.

Karataş, Hz Muhammet (S.A.V) i üç kelimeyle nasıl anlatırız konulu konferansta kadın kollarının örnek çalışkanlığını, özverili gayretlerini, caminin temizliğini ve düzenini sevdiğini, ve farkındalığı haftaya tv programında dile getireceğini söylemesi gönüllü kadınları mutlu etti.

Programın devamında açık artırmayla satışa sunulan pastayı alabilmek için yarışan misafirler, neşeli anların yaşanmasına vesile oldu. Pastaya en yüksek teklifi sunan Kazım ve Arife Eyri 2100€ ile sahip olduğu pastaya Fatma Barlas’ın 500€ luk eklemesiyle satılan pasta misafirlere ikram edildi.

Başkan Yıldırım, “bu bir başlangıç” diyerek, Oudenaarde Ensar Camisinin başarılı programlara imza atacağı sinyallerini verdi. Program, Başkan Yıldırım’ın desteklerinden dolayı sponsorlara teşekkür konuşmasının ardından sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

Fatma Betül Gürbulak

SİM PİZZA GENT

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN