• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Bugün Görüntülenme: 90
  • Dünkü Görüntülenme: 1831
  • Toplam Görüntülenme: 6191331

Mortsel’de Yaşayan Türk Baba 3 Yaşındaki Kızının Cinsel Tacize Uğradığını İddia Etti.

2 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3057 defa okundu.
Mortsel’de Yaşayan Türk Baba 3 Yaşındaki Kızının Cinsel Tacize Uğradığını İddia Etti.

Brüksel’in Schaerbeek ilçesindeki bir okulda 4 yaşındaki bir kız çocuğa cinsel istismar ve taciz iddialarının yankıları henüz bitmemişken, bir cinsel istismar iddiası da Anvers yakınlarındaki Mortsel belediyesinde yaşayan Türk babadan geldi.

10 Nisan 2019 çarşamba günü yaşadıkları durumu Belemtürk Genel Yayın Yönetmeni Cihan Çöl’e anlatan Türk baba, “ Yaşadıklarımız dayanılır gibi değil” sözleriyle başladı anlatmaya.

Eşim, sabah çocuk bakım evine bıraktığı 3 yaşındaki kızımızı öğleden sonra 16:15’te alarak eve geldiğinde çocuğun iç çamaşırlarını değiştirdiği sırada kızımızın mahrem yerinde acı hissettiğini söylemesi üzerine, durumdan şüphelenerek çocuğu daha dikkatli kontrol edip, mahrem yerinde şüpheli çizikler ve kanama görmuş. Eşim, hemen ev doktorumuza giderek muayane ettirdi. Ev doktorumuz yaptığı muayene sonrasında kızımızın bir başkası tarafından cinsel tacize maruz kaldığı şüphesini gösteren bir rapor yazdı.

DOKTOR RAPORU TÜRK BABANIN ANLATTIKLARINI DOĞRULUYOR

Haber yazımızın altında yayınladığımız ev doktorunun raporunda yer alan bilgiler, Türk babanın anlattıklarını doğruluyor.

Raporda, 3 Yaşındaki kız çocuğun mahrem yerine dokunulduğu zaman acı hissettiği, mahrem yerinde 1 santimlik morluk 1 santim 2 milimetre kalınlığında bir yırtılma, ayrıca mahrem yerin girişi ile kızlık zarı arasındaki yerin normal halinden daha kırmızı olduğu ev doktoru tarafından rapor edilmiş. Rapor da çocuğun kızlık zarına zarar gelmediği bilgisine de yer verilmiştir.

AKŞAM İŞTEN GELDİĞİMDE EŞİM HERŞEYİ ANLANTI

Akşam işten çıkıp eve geldiğimde, durumu bana anlatan eşimle birlikte, polis merkezine giderek, ev doktorumuzun verdiği raporla şikayetçi olduk. Polis bizlerle çok yakından ilgilendi ve durumu çocuk bakım evine bildirdi. Bakımevi yönetiminin isteği ile bir belediye görevlisi ve 2 okul yöneticisi bir araya geldik.

Yapılan görüşmede, çocuğun bütün gün kendileri ve öğretmenlerinin gözetiminde olduğunu söyleyen bakımevi ve belediye yetkilisi, gün içinde anormal herhangi bir durumun olmadığını bize söylediler. Bizlere birlikte hareket etmeyi ve sakin olmamızı söyleyen bakımevi yöneticileri, olayın aydınlanması için ilerleyen günlerde hiç bir girişimde bulunmadılar.

Türk baba, “Eşim, kızımızın en sevdiği oyuncağı ile oynayarak konuşturmaya çalışırken, “Bir abi yaptı” ve “üstüme çiş de yaptı” sözünü çocuktan duyunca, bu durumu polise bildirdik ve kızımızla birlikte çocuk bakımevinde oynar gibi dolaşıp gezdirelim belki yapanı tanır teklifimiz, bakımevi yetkilileri tarafından kabul görülmediği gibi, “ARTIK SİZİN HİKAYENİZDE BİZ YOKUZ” denilerek yanlız bırakıldık.

Kızımızın, olayın meydana geldiği gün giydiği iç çamaşırları evimize gelen 4 polis tarafından bir çantaya konarak mühürlenip incelenmek üzere bir labaratuvara götürüldü. Üzerinden 23 gün geçmiş olmasına rağmen hala incelemenin sonucu hakkında bir bilgi alamadık.”sözlerine yer verdi.

Olayın yaşandığı gün polislerin eve gelerek çocuğun çamaşırlarının incelenmek üzere labarutuvara götürmeleri çok doğru bir karar olmuş. Çocuğun kıyafetlerindeki incelemenin sonuçları olayın aydınlatılmasında çok önemli olacaktır.

Türk babanın Belemtürk’e verdiği bilgilere göre, ev doktorunun raporuna rağmen, yetkililerce çocuğun hastaneye sevk edilmemesi, çocuğun bir pisikolog tarafından hala muayenesinin yapılmaması, Pisikolog eşliğinde çocuğun anlatacağı bilgilerin kamera ile kayıt altına alınmaması ihmal edilmiş görünüyor.

Belemtürk olarak, Mortsel’ belediye başkanı Erik Broeckx”e konuyla ilgili bilgisi olup olmadığı hakkında bir mail göndermemize rağmen kendisi henüz geri dönüş yapmamıştır. Fakat, Mortsel Belediye basın sözcüsü Gert Willems ile yaptığımız telefon görüşmesinde konuyla ilgili bilgileri olmadığını, konuyu araştırarak bize yazılı olarak bilgi vereceklerini söylemiştir.

Haber Merkezi

EV DOKTORUNUN RAPORU
Bakım evinde cinsel taciz şüphesi

MORTSEL BELEDİYE BAŞKANI Erik Broeckx”e GÖNDERDİĞİMİZ MAİL
Belçikada 3 yaşındaki Türk çocuğuna cinsel taciz şüphesi

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN