• Bugün Görüntülenme: 949
  • Dünkü Görüntülenme: 3523
  • Toplam Görüntülenme: 10494345

Miçotakis’i yalan söylemekle suçlayan Hollandalı gazeteci Yunanistan’dan ayrılıyor.

18 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
365 defa okundu. defa okundu.
Miçotakis’i yalan söylemekle suçlayan Hollandalı gazeteci Yunanistan’dan ayrılıyor.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e basın toplantısında, sığınmacıların geri itilmesiyle ilgili soru yönelten Hollandalı gazeteci Beugel, kamuoyundan kendisine yönelik tepkilerin artması üzerine ülkeden ayrılma kararı aldı.

Yunanistan’da serbest gazeteci olarak çalışan Ingeborg Beugel, 17 Kasım yürüyüşü sırasında, Yunanistan’dan ayrılma kararına dair, “Hollanda Büyükelçiliği, Hollanda Gazeteciler Birliği ve Hollanda Dışişleri Bakanlığı (Yunanistan’dan ayrılmamı) şiddetle tavsiye ediyor. Çocuklarım da aynı şekilde” dedi.

Özellikle sosyal medyada milliyetçi grupların kendisine yönelttiği eleştirilere dikkati çeken Beugel, ayrılma kararının nedenine dair açıklama yaptı.

Ingeborg Beugel

“Çünkü nefret söylemi, modern dijital cadı avı kontrolden çıktı. Bazen fiziksel ortamda da saldırıya maruz kalıyorum. Çok destek de görüyorum ama çok güçlü, nefret dolu, kadını hedef alan, cinsiyetçi, milliyetçi saldırganlık da söz konusu.”

Yaklaşık 40 yıldır Yunanistan’da yaşayan Beugel, Yunanistan’ın 1967-1973 yıllarındaki askeri cunta yönetimine başkaldırısının yıl dönümü vesilesiyle her yıl 17 Kasım’da düzenlenen anma yürüyüşüne sığınmacılar ve kendisine destek veren Yunanlar ile katıldı.

Beugel, Miçotakis’i yalan söylemekle suçlamıştı

Beugel, Miçotakis’i, Hollandalı mevkidaşı Mark Rutte ile katıldıkları ortak basın toplantısında sığınmacıların geri itilmesi konusunda yalan söylemekle suçlamış, ardından Miçotakis ve Beugel arasında gergin bir diyalog yaşanmıştı.

Yunanistan’da serbest gazeteci olarak çalışan Beugel, daha önce de 23 yaşında Afgan bir sığınmacıyı evinde misafir ettiği iddiasıyla göçmenlerin Yunanistan’da yasa dışı ikamet etmesini kolaylaştırmakla suçlanmış, konu Yunan yargısına taşınmıştı.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN