• Dolar Alış / Satış: 5.371 / 5.381
  • Euro Alış / Satış: 6.076 / 6.087
  • Bugün Görüntülenme: 4546
  • Dünkü Görüntülenme: 3348
  • Toplam Görüntülenme: 5586274

MERYEM ALMACI GENT ŞEHRİNİ ZİYARET EDEREK KOUTER MEYDANINDA PARTİLİLERE SESLENDİ

8 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
969 defa okundu.
MERYEM ALMACI GENT ŞEHRİNİ ZİYARET EDEREK KOUTER MEYDANINDA PARTİLİLERE SESLENDİ

Yeşiller (Groen) Genel Başkanı Meryem Almacı, seçimlere bir hafta kala parti teşkilatına ve yerli adaylara destek vermek üzere geldiği Gent KOUTER meydanında yüzlerce partiliye seslenerek, partisinin Gent adayları için vatandaşlardan destek istedi.

Genel başkan Almacı’yı, Yeşiller (Groen) seçim ofisinde milletvekili Evita Willaert, Eğitimden Sorumlu Gent Bld.Bşk.Yrd. Elke Decruynaere, Gent Belediye Meclis Üyesi Cengiz Çetinkaya, Alt Yapı ve Yol Çalışmalarından sorumlu Bld.Bşk.Yrd. Filip Watteeuw ile çevreden sorumlu Bld.Bşk.Yrd. Tıne Teysen birlikte karşıladılar.

Gent şehrine elektrikli seçim otobüsüyle gelen genel başkan Almacı, öğlen saat 15.30 sularında Gent KOUTER meydanında coşkulu bir kalabalıkla karşılandı. Almacı, Gent belediye meclis üyesi Cengiz Çetinkaya ile birlikte alanda bulunan partilileri tek tek selamlayıp tokalaştılar.

Genel Başkan Almacı, Gent KOUTER meydanında yüzlerce partiliye seslenerek, “Yapacak daha çok işimiz, yürüyecek daha çok yolumuz var” diyerek, partisi ve Gent adayları için destek istedi.

Belemtürk’e açıklamalarda bulunan Almacı, “Başka ülkelerden gelen üst düzey siyasetçiler, projelerimizi kendi ülkelerinde uygulamak ve bizlerden bilgi almak için buraya geliyorlar. Gent şehrinin ve Belçika’daki bütün şehirlerin daha güzel bir şehir olması için her oyun bir değeri var. Yapacak daha çok işimiz var. Bu nedenle bütün vatandaşlardan destek bekliyorum. Toplumlar arasındaki rahatsızlıkların ortadan kaldırılması için pozitif çalışmalara Gent şehrinin çok ihtiyacı var. Hava kirliliği her geçen gün ağırlaşıyor. Hava kirliliğini göremiyoruz. Bunu Türk vatandaşlarına çok iyi anlatmamız gerekiyor. Akademisyenler tarafından yapılan araştırmalarda araba eksozlarından çıkan gazlar, kanser olaylarını çoğalttı. Fakat diğer partiler oy almak için bunun tam tersini anlatıyor.”

Meryen Almacı’nın söylediklerine ek olarak kısa bir bilgi veren Gent belediye meclis üyesi Cengiz Çetinkaya, Eskişehir’de de şehir merkezine araçların girişlerine yasak geldiğini söyledi.

“Flaman hükümeti, Circulatieplan ile ilgili şehirlerde trafiği rahatlatmak için elimizde mevcut projelere maddi destek vermediği için elimizde mevcut olan projeleri hayata geçiremiyoruz” sözlerine yer veren Almacı, bu durum sorunları zorlaştırıyor” dedi.

Gent KOUTER meydanında konuşmasını bitirdikten sonra, partililer ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektiren Almacı, vatandaşlarla sohbet etti ve sorunlarını dinledikten sonra Gent şehrinden ayrıldı.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN