• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2018
  • Dünkü Görüntülenme: 3566
  • Toplam Görüntülenme: 8515495

Lübnan’daki patlamada 8 Türk vatandaşının yaralandığı açıklandı.

6 Ağustos 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
233 defa okundu.
Lübnan’daki patlamada 8 Türk vatandaşının yaralandığı açıklandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lübnan’daki patlamada 8 Türk vatandaşının yaralandığını açıkladı. Çavuşoğlu yaralılar arasındaki bir gencin beyin sarsıntısı geçirdiğini söyledi.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Libya’ya giden Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Lübnan’daki patlamada yaralanan Türkler ile ilgili son durumu da paylaştı.

Yaralı sayısının 8 olduğunu ifade eden Çavuşoğlu patlamada ağır yaralanan Türk gencinin yaşadıklarını anlattı: “8 vatandaşımız yaralandı. 7’si ayakta tedavi edildi. Bunlardan biri videodan da gördüm bir mekanda patlamayı duyunca dışarı çıkmaya çalışırken uzakta olan patlamanın şiddeti ile gelen cisimler kafasına çarpıyor. Bu cisimlerden dolayı beyin sarsıntısı geçiriyor. Birinci ameliyatını oldu. Belki ikinci ameliyat olabilir. Türkiye’ye de getirmek istedik. Doktorlar durumunun iyiye gittiğini söyledi. 60-70’li yıllarda Mardin’den giden bir ailenin gencecik evladı Muhammet kardeşimiz. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere takip ediyoruz. Büyükelçimiz yanında.”

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN