• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2516
  • Dünkü Görüntülenme: 3826
  • Toplam Görüntülenme: 7267795

LİEGE LANTİN HAPİSHANESİNDE 53 YAŞINDAKİ TÜRK MAHKUM HÜSEYİN BİRİNCİ ÖLDÜRÜLDÜ !

19 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3693 defa okundu.
LİEGE LANTİN HAPİSHANESİNDE 53 YAŞINDAKİ TÜRK MAHKUM HÜSEYİN BİRİNCİ ÖLDÜRÜLDÜ !

Belçika’nın Liege şehrindeki Lantin hapishanesinde 12/10/2015 yılından beri tutuklu olan Zonguldak Kozlu nufusuna kayıtlı 20.02.1963 doğumlu 53 yaşındaki Türk mahkum Hüseyin Birinci, aynı koğuşta birlikte kaldığı 31 yaşındaki Abderrahman B.O. tarafından öldürüldü.

17 Mayıs 2016 Salı akşamı saat 21:30 sularında meydana gelen olayda, pisikolojik tedavi gördüğü söylenen Abderrahman Ben Otman Isimli mahkum, aynı koğuşta birlikte kaldığı Türk mahkum Hüseyin Birinci’nin şah damarına plastik çatal batırdıktan sonra, saldalye ile başına defalarca vurarak öldürdü.

Ölen Türk mahkum Hüseyin Birinci’nin oğlu Adem Birinci, Belemtürk Genel Yayın Yönetmeni Cihan Çöl’e olayla ilgili şunları anlattı.

“ Babam Hüseyin Birinci, 12 ekim 2015 tarihinde ifade vermesi için Maasmechelen polis karakoluna çağrıldı. Babam Maasmechelen polis bürosunda alınan ifadesinin ardından bir uyuşturucu çetesine üye olmak ve birlikte çalışmak iddiasıyla tutuklanarak cezaevine kondu.

Üç ay sonra babam delil yetersizliğinden serbest bırakıldı. Babam Hüseyin Birinci 3 ay cezaevinde kaldığı süreçde, uyuşturucu çetesi babamın Rus bayan arkadaşına şantajla babam hakkında ifade vermeye zorlandı. Bu ifade üzerine babam tekrar tutuklanarak, Liege şehrindeki Lantin hapishanesine kondu.

O günden beri ceza evinde kalan babamın, psikojik sorunları olan ve tadavi gören oda arkadaşı tarafından öldürüldüğü bize söylendi. Pisikolojik tadavi gören ve bir çok sabıka kaydı olduğu bilinen bir mahkumun aynı oda da babamla kalması akıl almaz bir durum. Hapisanede güvenlik kameralarının olmaması da bir skandaldır.

Babamı bilen bilir, bir çok mekanda koruma olarak çalıştı. Ben babamın bir kişi tarafından rahatça öldürülebileceğine inanmıyorum. Babam uyuşturucu çetesinin içeride olası adamları tarafından öldürülmüş olabileceği ihtimalini de düşünüyorum.” dedi.

Yargı yoluyla bu işin peşini bırakmayacağını belirten Adem Birinci, yanlışda olsa o benim babam diyerek, Cenazenin yarın Şarlova havalimanından 14.30 uçağıyla aktarmalı olarak önce istanbul,daha sonra Ankara’ya ve buradanda cenaze arabasıyla Zonguldak’a taşınacağını söyledi.

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

DESİNG REKLAM AFİŞİ

FOT-1

CENAZE AFİŞ-1

CEYLAN REKLAM-SON

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN