Kılıçdaroğlu Brüksel’de Belçika’lı Türklerle Buluştu.

25 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1107 defa okundu. defa okundu.
Kılıçdaroğlu Brüksel’de  Belçika’lı Türklerle Buluştu.

Kılıçdaroğlu, Avrupa Programı kapsamında Brüksel’deki Birmingham Palace Salonu’nda Belçika’da yaşayan Türklerle buluştu.

Konuşmasına vatandaşların bayramını kutlayarak başlayan Kılıçdaroğlu, kutsal topraklardan alınan acı haberlerden üzüntü duyduğunu dile getirerek, Brüksel’deki halk buluşmasında birliktelik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Avrupa Birliği’ndeki temaslarının ardından Brüksel’de Belçikalı Türkler ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, konuşmasında siyasetin birleştirici rolüne dikkat çekti.

CHP lideri olarak inancınız, kimliğiniz, hayat tarzınız ne olursa olsun benim başımın üstünde yeriniz var.” dedi.
Kılıçdaroğlu, Türkiye’de siyasetin biraz kavga dövüş üzerine gittiğine dikkati çekerek, “Oysa siyasetin görevi vatandaşın sorununu çözmektir. Elbette görüşlerimiz farklı olabilir ama bir araya gelip memleketin sorunlarını çözmemiz lazım” diye konuştu.

Türkiye’de pek çok alanda sorunlar olduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, bütün bu sorunların siyasetin görevini yapmamasından kaynaklandığını savundu.

Demokrasinin bir uzlaşma rejimi olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Siyasi partilerin bir araya gelip asgari müştereklerde uzlaşması lazım. Biz, başka ülkelerin partisi değiliz. Hepimizin ortak amacı var. Memleket daha güzel olsun, vatandaş huzur içerisinde yaşasın, yoksulluk sefalet olmasın, bölüşüm politikaları güzel olsun, herkes büyümeden, kalkınmadan nasibini alsın. Bir şekilde bizim bunu hayata geçirmemiz lazım” dedi.

Kılıçdaroğlu, siyasetçinin işinin sorun çözmek olduğunu vurgulayarak, “O sorunu çözemiyorsan neden siyasetçi olarak halkın önüne çıkıyorsun” dedi.
Son dönemde Avrupa’ya iltica eden mülteci sayısındaki artış sebebiyle Türkiye ile işbirliğini arttırmak isteyen AB’nin mülteci krizindeki tutumunu da eleştiren
Kılıçdaroğlu, “AB yetkilileri ile temaslarımda Türkiye’nin bu konuda üzerine düşeni yaptığını söyledim. Ama Avrupa üzerine düşeni yapmamıştır. Soruna kulak tıkamıştır” dedi.

Sorunun kökten çözümü için Suriye’deki iç savaşın durdurulması gerektiğini söyleyen CHP lideri, Avrupa’nın Suriyeli mülteciler için Türkiye’ye 1 milyar Euro yardım paketini de yetersiz buldu.

CHP Genel Başkanı, Salondaki Belçikalı Türklere sandığa gidip oylarını kullanmaları yönünde çağrıda da bulunarak, bugün burada sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum dedi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN