• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3800
  • Dünkü Görüntülenme: 5062
  • Toplam Görüntülenme: 8190221

İtalyan belediye başkanı Türkiye’de gözaltına alınarak sınır dışı edildi

18 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1516 defa okundu.
İtalyan belediye başkanı Türkiye’de gözaltına alınarak sınır dışı edildi

PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’a “onursal vatandaşlık” veren ve onun serbest bırakılması için birçok eylemlerde yer alan İtalya’nın Santomenna Belediye Başkanı Massimiliano Voza, gözaltına alındı. Bir gece gözaltında tutulan Voza, sınır dışı edildi.

İtalya’nın güneyindeki Salerno kentine bağlı Santomenna kasabasının belediye başkanı Massimiliano Voza, İstanbul’da gözaltına alındıktan sonra “güvenlik” gerekçesiyle sınır dışı edildi.

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Massimiliano Voza, “Napoli, Kobani İçin” adlı komitenin üyesi olarak Diyarbakır’a gitmek üzere Perşembe günü ulaştığı İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Kobani’ye destek için kurulmuş olan komitenin üyelerinin, “Nevruz kutlamaları münasebetiyle uluslararası gözlemci sıfatıyla HDP’li siyasetçilerin davetlisi olarak Türkiye’ye gittiği” belirtildi.

Bir gece gözaltında tutulduktan sonra işlemlerinin tamamlanmasının ardından sınır dışı edilerek, Roma’ya gönderilen belediye başkanı, İtalyan basınına açıklamalarda bulundu.

Massimiliano Voza, “İstanbul havalimanında dün akşam gözaltına alındım ve sonra ‘güvenlik’ gerekçesiyle sınır dışı edildim,” diye konuştu.

Bir kalp cerrahı olan ve IŞİD’in elinden alındıktan sonra Kobani’deki hastanede bir süre çalışmış olan Voza, “Bir gece boyunca sebepsiz yere alıkonuldum ve sorgulandım. İtalya Konsolosluğu’nu aramama dahi izin verilmedi. Bu arada Dışişleri Bakanlığımız da girişim başlatmıştı” ifadelerini kullandı.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN