• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3828
  • Dünkü Görüntülenme: 5062
  • Toplam Görüntülenme: 8190249

İTALYA’DAKİ DEPREMDE BİLANÇO AĞIRLAŞIYOR!

24 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1374 defa okundu.
İTALYA’DAKİ DEPREMDE BİLANÇO AĞIRLAŞIYOR!

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, sabaha karşı ülkenin orta kesiminde meydana gelen depremde ölenlerin sayısının şu ana kadar en az 120 olduğunu açıkladı.

Başkent Roma’nın 140 kilometre doğusundaki Accumoli’de yerel saatle 03.36’da (TSİ 04.36) meydana gelen ve yaklaşık 20 saniye süren 6.0 büyüklüğündeki depreme dair bilanço her geçen dakika ağırlaşıyor.

Akşamüstü felaket bölgesini ziyaret eden ve Rieti’deki kriz yönetim merkezinde açıklamalarda bulunan Başbakan Renzi, “Bugün olanlar, çok büyük bir olay. Kayıpların 3 yerleşim yerinde yoğunlaştığı görülüyor. Şu ana kadar 120 kişi hayatını kaybetti ve bu nihai bilanço değil.” diye konuştu.

“İtalya bir aile gibi kenetlendi”

Amatrice ve Accumoli’deki 368 yaralının ambulans helikopterle başka yerlerdeki hastanelere taşındığı bilgisini veren Matteo Renzi, cenazelerin teşhisi hususunda sıkıntılar yaşandığını, bunları aşmak için çalıştıklarını ifade etti.

Renzi, “Acımasız bir zaman ama İtalya bir aile gibi kenetlendi.” dedi.

Başbakan Renzi, deprem felaketinin ardından yarın bakanlar kurulunda yeni önlemlerin görüşüleceğini de bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı: Türkiye her türlü yardıma hazırdır

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin sabah saatlerinde orta kesimlerinde deprem meydana gelen İtalya’nın yanında olduğunu ve ihtiyaç duyulması halinde bu ülkeye her türlü yardıma hazır olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Roma yakınlarındaki Amatrice kasabası ve çevresinde çok sayıda can kaybı ve maddi zarara yol açan deprem felaketinin derin teessürle öğrenildiği belirtilerek, “Türkiye, bu zor zamanında İtalya’nın yanındadır ve ihtiyaç hasıl olduğu takdirde her türlü yardıma hazırdır.” ifadesine yer verildi.

Dost ve müttefik İtalya halkının acısının yürekten paylaşıldığı kaydedilen açıklamada, “Depremde hayatını kaybedenlerin kederli yakınlarına ve tüm İtalya halkına en içten taziyelerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar temenni ediyoruz.” ifadesi kullanıldı.

DEP

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN