• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3966
  • Dünkü Görüntülenme: 5062
  • Toplam Görüntülenme: 8190387

İtalya’da göçmen dostu belediye başkanına ev hapsi

2 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
849 defa okundu.
İtalya’da göçmen dostu belediye başkanına ev hapsi

İtalya’nın güneyindeki Reggio Calabria kentine bağlı Riace ilçesinin Belediye Başkanı Domenico Lucano, düzensiz göçe kolaylık sağladığı gerekçesiyle tutuklandı.

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, ‘düzensiz göçe kolaylık sağlamak ve çöp toplama hizmetiyle ilgili yasa dışı eylemlerde bulunmakla’ suçlanan Lucano, maliye polisi tarafından tutuklanarak ev hapsine kondu.
Tutuklama, Locri Cumhuriyet Savcılığı’nın isteği üzerine hazırlık soruşturması hakiminin tedbiren aldığı kararla yapıldı.

ÖRNEK BELEDİYE OLARAK GÖSTERİLİYOR’

İtalya’da göçmenleri koruyan ve entegrasyonlarını sağlayan belediye olarak dikkati çeken Riace, aşırı sağ görüşlü mevcut hükümetin göçmen karşıtı politikalarının tersine aldığı kararlarla, sol görüşlü sivil toplum kuruluşları ve aydınlar tarafından ‘örnek belediye’ olarak gösteriliyor.

Öte yandan göçmen karşıtı tutumuyla bilinen ve konuya ilişkin sosyal medyadaki Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini de “Hay aksi, şimdi (hükümete yönelik sert eleştirileriyle bilinen yazar Roberto) Saviano ve İtalya’yı göçmenlerle doldurmak isteyen tüm ‘iyi’ insanlar ne diyecek kim bilir” şeklinde ifadeler kullandı.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN