İSTİFALAR PEŞPEŞE GELDİ… BELÇİKA İÇİŞLERİ VE ADELET BAKANLARI İSTİFA ETTİ.

24 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1874 defa okundu. defa okundu.
İSTİFALAR PEŞPEŞE GELDİ… BELÇİKA İÇİŞLERİ VE ADELET BAKANLARI İSTİFA ETTİ.

T.C. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Belçika’da gerçekleştirilen terör saldırılarına ilişkin terörist İbrahim El Bakraoui’nin, Suriye’ye geçmeye çalışırken Türkiye’nin Gaziantep şehrinde yakalanarak, Belçika’ya teslim edildiğini açıklaması üzerine, dünkü haber yazımızda “ Diplomatik nota varsa Belçika’da istifa depremleri yaşanabilir” demiştik.
ERDO
Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon (NV-A) ve Adalet bakanı Keon Geens’in (CD&V ) terör soruşturmasında hata yaptıkları gerekçesi ile Başbakan Charles Michel’e istifalarını sundular. Ancak Belçika Başbakanı Charles Michel ‘şu sıralar kenetlenme zamanı’ diyerek istifaları kabul etmedi.

Belçika hükümeti konuyla ilgili bir araştırma kurulu oluşturuduğunu, araştırma kurulunun yapacağı araştırma sonucunda ihlali olanların, Belçika mahkemesinde yargılanacağını ve istifaların mahkemenin kararına göre kabul göreceği bildirildi. Komisyon geniş bir araştırma yaparak, kusuru bulunan herkes top yekün makemeye sevk edileceği bildirildi.

Belçika hükümetinde sular durulmuş gibi gözüksede, Belçika’da ortalık toz duman, her an herşey olabilir. Bakalım Belçika hükümeti ihlal itiraflarına nekadar dayanabilecek, bekleyip göreceğiz.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN