• Bugün Görüntülenme: 1128
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887706

İspanya’da koronaya yakalanan 110 Belçikalı genç 2 otobüsle ülkeye getirildi.

9 Temmuz 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
828 defa okundu. defa okundu.
İspanya’da koronaya yakalanan 110 Belçikalı genç 2 otobüsle ülkeye getirildi.

Belemtürk Haber Merkezi – Yaklaşık bir hafta önce Jongerentravel.be isimli tur şirketi İspanya’nın Kosta Brava bölgesinde düzenlenen bir gençlik festivaline tur düzenledi.

Festivale katılanlar arasında yaşanan korona patlaması nedeniyle, festivale katılan 200’ün üzerinde Belçikalı gençlere test yapıldı. Yapılan testler sonucunda 110 Belçikalı gencin pozitif olduğu belirlendi. Yaşanan bu olaylardan kısa süre sonra İspanya tekrar renk haritasında kırmızı katogoriye alındı.

Koronavirüse yakalanan 110 Belçikalı genç, Belçikalı yetkililerin İspanya ve Fransa ile yapılan görüşmeler sonrası belirlenen bir yol güzargahı ile kontrollü bir şekilde 2 otobüsle Belçika’ya bugün getirildiler. Gençler, Gent şehrinde ve Antwerpen şehrine bağlı Kontich belediyesindeki ailelerine teslim edilerek evde karantinaya alınmaları sağlandı.

Yetkililer, test sonucu negatif çıkan 120 gencin İspanya’dan geri getirilmesi için gerekli çalışmaların tamamlandığı ve yarın uçakla bu gençlerin Belçika’ya getirileceğini bildirdi. Havalimanı’ndan alınacak olan gençler test yapılmak üzere hastanelere taşınacak.

Bu arada, Jongerentravel.be tur operatörü bir açıklama yaparak, test sonucu pozitif çıkan 20 Belçikalı gencin haber vermeden uçakla Belçika’ya döndüklerinin anlaşıldığını bildirdi.

Tüm bu yaşananlarla birlikte, başka bir tur operatörüde kendi firmaları ile ispanya’ya gelen 350 kişiden 124 kişinin korona test sonucunun pozitif çıktığını ve bu kişilerinde yarın belirlenen yol haritası ve önlemler ile otobüslerle ülkeye getirileceği bildirildi.

Yaşanan bu durumun Belçika geneline olumsuz yansımalarının nasıl olacağı merakla bekleniyor.

Haber: Abdulkadir Çetin

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN