• Dolar Alış / Satış: 5.841 / 5.852
  • Euro Alış / Satış: 6.547 / 6.558
  • Bugün Görüntülenme: 1439
  • Dünkü Görüntülenme: 2341
  • Toplam Görüntülenme: 6038346

İmzalar Atıldı… Gent Fatih Camisinin “Yeşil Cami” Yapım İnşaatı Başlıyor!

4 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1142 defa okundu.
İmzalar Atıldı… Gent Fatih Camisinin “Yeşil Cami” Yapım İnşaatı Başlıyor!

2006 Yılından 2019 tarihine kadar devam eden uzun bir süreç sonrası, tam 13 yıldır özlemle beklenen Gent Fatih Camisinin en büyük projesi, YEŞİL CAMİ yapım inşaatı 7 ocak 2019 pazartesi günü başlıyor.

Gent Fatih Cami Başakanı Mustafa Şimşek, Mutlu Sıracı (muhasip), Murat Altınkaya (Yönetim Kurulu Üyesi) ve Asbaşkan Fatih Döner’in bir araya geldikleri Avukat Peter Vanhoorne, Mühendis Marc DHaese ve N.V Serck inşaat şirketi sahibi Gino Breyne, dün saat 15:30’da gerçekleştirdikleri toplantı sonrası ‘GENT YEŞİL CAMİ’ yapım inşaatının başalayacağı müjdesini Belemtürk ile paylaştılar.

N.V Serck inşaat şirketi sahibi Gino Breyne, 7 Ocak 2019 pazartesi günü başlayacak olan ‘GENT YEŞİL CAMİ’ yapım inşaatının 3 aşamalı olarak düşünüldüğünü, ilk aşama olarak yapılması planlanan birinci ve ikinci katların, mayıs ayında Ramazan ayından önce teslim edileceğini söyledi.

Gino Breyne, ilk aşamadan sonra, ‘GENT YEŞİL CAMİ’ yapım inşaatının sırasıyla ikinci ve üçüncü yapım aşamaları tamamlanarak, camiyi projedeki kapsamlı geniş haline getirip teslim edeceğiz sözlerine yer verdi. ‘GENT YEŞİL CAMİ’ yapım inşaatının planlanan birinci aşama yapımının istenilen tarihte bitirilmesi için en az 20 işçiyle çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyen Gino Breyne, Gent şehrine güzel bir eser kazandıracaklarını söyledi.

Gent Fatih Cami Başkanı Mustafa Şimşek ise, “Allah’ın izniyle 7 ocak 2019 pazartesi günü YEŞİL CAMİ yapımı için ilk kazmayı vuruyoruz. Bugünlere kolay gelinmedi. Bizlerden hiç bir zaman yardımlarını esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza şahsım ve yönetim kurulumuz adına çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayından önce ilk aşama olarak yapımı tamamlanacak olan camimizin ilk katında Lokal ve tuvaletler olacak, ikinci kat ise mescit olarak kullanılacak. Camimizin sırasıyla ikinci ve üçüncü aşamaları tamamlandıktan sonra Gent şehrine güzel bir Cami kazandıracağız. Bunun için var gücümüzle azimle çalışacağız. Bu kutlu yolda vatandaşlarımızın bizlere destek vereceğine inancımız sonsuzdur. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN