• Dolar Alış / Satış: 5.881 / 5.891
  • Euro Alış / Satış: 6.526 / 6.537
  • Bugün Görüntülenme: 3152
  • Dünkü Görüntülenme: 3112
  • Toplam Görüntülenme: 6925083

IDEWE Göre Belçika’nın İtfaiyecileri Kilolu

14 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
338 defa okundu.
IDEWE Göre Belçika’nın İtfaiyecileri Kilolu

Merkezi Flaman Brabant bölgesi Heverlee’de bulunan Belçika’daki işyerlerinin önlem ve koruma servisi IDEWE tarafından yapılan yıllık inceleme ve araştırma raporuna göre, Belçika’daki itfaiyecilerin üçte bir oranında kilolu olduğuna yer verildi.

Önlem ve Koruma servisi IDEWE, bir yıl içinde 3.702 itfaiyecinin tıbbi verilerini inceleyerek hazırladığı rapora göre, Belçika’da her üç itfaiyeciden birinin aşırı kilolu olduğunu açıklarken, beş itfaiyeciden birinin de obez olduğu bilgisini paylaştı. Aşırı şişman 30 itfaiyecinin de fiziksel durumunun elverşli olmadığı bildirildi.

Leuven hastanesinde görevli iş hekimi profesör Lode Godderis, IDEWE tarafından açıklanan yıllık araştırma raporu rakamların çok yüksek olduğunu söyleyerek, “acilen önlen alınması gereklidir. Bir yangın sırasında apartman dairesindeki bir kişiyi, yangın merdiveninden aşağıya taşımak için bir itfaiyecinin sağlıklı ve fiziksel bir yapıya sahip olması gerekir. Bu insanların kurtarılması için çok önemlidir” sözlerine yer verdi.

Acilen önlem alınması gerektiğini söyleyen Godderis’e göre, bu sorun sadece teknik tatbikatlarla değil, fiziksel ve spor tatbikatlar yapılarak çözülebilir. Belçika’da bir çok itfaiyecinin gönüllü olarak çalıştığına vurgu yapan Godderis, uzun vadede onlara bu gibi standart koymanın, Belçika genelince gönüllü itfaiyeciliği sıkıntısıya düşürebileceğini de sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN