Hollanda’da Türkiye Erkek Sutopu Milli Takımı karantinaya alındı

15 Şubat 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
764 defa okundu. defa okundu.
Hollanda’da Türkiye Erkek Sutopu Milli Takımı karantinaya alındı

Tokyo Olimpiyatları Elemeleri için Hollanda’nın Rotterdam şehrinde bulunan Türkiye Erkek Sutopu Milli Takımı’nda 5 sporcunun Kovid-19 testi pozitif çıktığı için kafile otelde karantinaya alındı.

İlk maçına bu akşam çıkması gereken milli takım elemelerden diskalifiye edildi. Türkiye Sutopu Federasyonu Başkanı Vedat Akgün, 13’ü sporcu 17 kişinin bulunduğu bütün kafilenin otelde karantinaya alındığını belirterek, “5 çocuğumuzun testi pozitif çıkınca müsabakalara çıkamadık. Diskalifiye ettiler” dedi.

Ambulans uçak talep edildi

Bütün kafilenin karantinada olduğunu söyleyen Akgün, “Ben yarın Hollanda’ya gidecektim, bu durumda gidemiyorum. Genel sekreterimiz orada. Bütün kafileyi karantinaya aldılar. Otelden dışarıya çıkarmıyorlar. Bütün sporcular ayrı ayrı odalarda kalıyor, yemekleri kapılarına bırakılıyor. Büyükelçiliğe durumu aktardık, Sağlık Bakanlığı ile ambulans uçak için irtibata geçildi. Kovid-19 testi pozitif çıkan çocukları yarın ambulans uçakla Türkiye’ye getirmenin yollarını araştıracaklar. Diğer kafilemiz de yarın veya öbür günkü uçakla artık dönecek.” ifadelerini kullandı.

Takımın Türkiye’de kamp sırasında sürekli teste girdiğini söyleyen Akgün “Bu çocuklar 15 gündür Ankara ve İstanbul’da kamptalardı. Hem Ankara’da hem de İstanbul’da 3-4 günde bir test yapıldı. İstanbul’da iki çocuğumuzun testi pozitif çıkmıştı. Onları zaten kafileden çıkarıp, yedek sporcuları kadroya dahil ettik. Ondan sonraki süreçte yapılan testler negatif çıkmıştı. Uçuştan en az 72 saat önce test isteniyor, o testlerde de olumsuz bir şey çıkmadı. Uçağa binerken otomatikman bütün yolculara test yapılıyor, yine pozitif sonuç çıkmadı. Hollanda’daki otelde birinci gün 1, ikinci gün 2 sporcumuzun testi pozitif çıktı. Bu sabah bir test daha yaptılar. Oynayabilseydik maçımız bu akşam olacaktı. Sabahki testte 2 sporcumuzda daha pozitif sonuç çıkınca devre dışı bıraktılar” ifadelerini kulandı.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN