Hollanda’da sokağa çıkma yasağının ilk gecesinde 25 tutuklama ve para cezaları kesildi.

24 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
687 defa okundu. defa okundu.
Hollanda’da sokağa çıkma yasağının ilk gecesinde 25 tutuklama ve para cezaları kesildi.

Belemtürk Haber Merkezi – Hollanda’da koronavirüs önlemleri kapsamında dün akşam yürürlüğe giren sokağa çıkma yasağına uymayanlara polis ceza kesmekten kaçınmadı.

Belçika’da uzun süredir yürürlükte olan sokağı çıkma yasağı, dün akşam Hollanda’da saat 21:00 ile 04:30 saatleri arasında başladı. Hollanda’da artık bu saatlerde vatandaşların sokağa çıkmasına izin verilmiyor. Yasağı ihlal edenlere 95 euro para cezası kesiliyor.

Hollanda’nın Fleovoland şehrine bağlı Urk belediyesindeki gençler sosyal medya üzerinden örgütlenerek, sokağa çıkma yasağını protesto etmek için sokaklara döküldüler. Protesto kontrolden çıktı ve gençler bir koronavirüs test merkezini ateşe verdiler. Uygulamanın ilk akşamında eve girmeyi reddeden, sokağa çıkma yasağını ihlal eden 25 kişi tutuklandı. Toplamda 3 bin 600 euro para cezası kesildi.

Urk Belediye Başkanı Cees van den Bos, Twitter’dan yaptığı açıklamada yaşanan olaylardan dolayı üzüntüsünü dile getirdi ve yaşanan olaylardan utanç duyduğunu söyleyerek, “Urk’ta barış istiyoruz” sözlerine yer verdi.

Hollanda’nın Rotterdam şehrinde de sokağa çıkma yasağı hoş karşılanmadı ve dün akşam 150 kişi kararı protesto etmek için gösteri düzenledi.

Bugün ise, “sokağa çıkma yasağı” Amsterdam ve Eindhoven şehirlerinde protesto edildi. Her iki şehirde polis göstericileri dağıtmak için üzerlerine at sürdü ve tazyikli su sıktı.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN