Hollandalı dolandırıcı Gentli çifti 48 bin euro dolandırdı

25 Mayıs 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1092 defa okundu. defa okundu.
Hollandalı dolandırıcı Gentli çifti 48 bin euro dolandırdı

Belemtürk Haber Merkezi – Hollandalı bir dolandırıcı, kendini Amerikalı bir yatırımcı olarak tanıtarak Gentli bir çifti dolandırdı.

Amerikalı yatırımcı olduğunu düşündükleri kişiye önce temkinli davranarak 500 euro yatıran Gentli çift, bir hafta sonra parayı bin euro olarak geri aldı.

Bu durum Hollandalı dolandırıcıyla çift arasında güven yarattı ve bu nedenle Gentli çift, bu kez hesaba 48 bin euro yatırarak, bir hafta sonra 48 bin euro kazanacaklarını düşündüler. Fakat dolandırıldıklarını anlamarı fazla uzun sürmedi.

Polise şikayette bulunan Gentli çift, Amerikalı yatırımcı olduğunu düşündükleri kişinin Hollandalı bir dolandırıcı olduğunu öğrendiler. Gent mahkemesi, dolandırıcının yakalanması için Avrupa genelinde kırmızı bültenle yakalama kararı çıkardı.

İspanya, Amerika ve doğu Avrupa ülkelerinde kaçak olarak yaşadığı düşünülen dolandırıcı hala aranırken, Gent mahkemesi bugün Hollandalı dolandırıcı hakkında yarısı ertelemeli olmak üzere iki yıl hapis, 6 bin euro ile çifte ait 48 bin euroyu geri ödemesine hükmetti.

Bu karara rağmen Gentli çiftin paralarını geri alıp alamayacakları belirsiz görünüyor.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN