• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2478
  • Dünkü Görüntülenme: 4654
  • Toplam Görüntülenme: 8364189

Hamarat, Kanal 24 ana haber bülteninde uyarı ve tedbirleri paylaştı

24 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
827 defa okundu.
Hamarat, Kanal 24 ana haber bülteninde uyarı ve tedbirleri paylaştı

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) UİD Belçika Başkanı Basir Hamarat, Türkiye’nin ulusal televizyon kanallarından olan Kanal 24 Ana Haber bülteninde Kaan Yakuphan’ın canlı yayın konuğu oldu.

Ana haber canlı yayınına Belçika’dan görüntülü olarak katılan Hamarat, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle ilgili Belçika’daki genel durum hakkında haber sunucusu Kaan Yakuphan’ın sorularını yanıtladı.

Belçika’da Türk vatandaşlarımızın tam vaka sayısının belli olmadığı bilgisini paylaşan Hamarat, 2 Türk vatandaşımızın koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hayatlarını kaybettiğini paylaştı.

İnşallah bu zor günleri Allah’ın izniyle başaracağız

Hamarat, “Kurallara uyma noktasında, şahsen çevreyi dolaşarak vatandaşlarımızın bu tehlikeyi yavaş yavaş anlamaya başladıklarını gördüm. Bu canlı yayın vasıtasıyla durumun ne kadar ciddi olduğunu anlatmak isterim” sözlerine yer vererek, vatandaşlardan acil durumlar dışında evlerinde kalmalarını istedi ve özellikle 60 yaş ve üzeri Türk vatandaşları sokağa çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Belçika’da koronavirüs vakası nedeniyle ölümlerin artması ve 2 Türk vatandaşımızın hayatını kaybetmesinden sonra alınan tedbirlere vatandaşların daha bir ciddiyetle % 80 oranında uyguladığını söyleyen Hamarat, devletin koyduğu kurallar hepimizin menfaati içindir. Bu kurallara uymayanlara 500 euroya kadar varan cezalar kesiliyor. İnşallah bu zor günleri Allah’ın izniyle başaracağız” sözleriyle, canlı yayın programını tamamladı.

Aşağıdaki video’da KANAL 24 ana haber canlı yayınında Basir Hamarat’ın uyarı ve paylaştığı bilgileri izleyebilirsiniz!

HABER VİDEO

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN