• Bugün Görüntülenme: 2042
 • Dünkü Görüntülenme: 3592
 • Toplam Görüntülenme: 9751762

Gökçe Öztürk’ün Gerçek Hikaye Dizisi- Doğuramazsın

13 Kasım 2014
4 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1673 defa okundu. defa okundu.

Hamilelik testini çok sevdiğimiz bir abimizin restaurantında yapmıştım. Eşimin haberi yoktu masaya yanına oturduktan sonra kulağına hamileyim dediğim anda yutkunamadı.
Söylemeseydim keşke!

Elleri titremeye başladı.Sarıldı ,teşekkür etti ve ağzından çıkan ikinci cümle ”herkesin hesabı benden” dediği anda… Eyvah dedim! Sevinci biraz pahalıya mâl oldu ama olsun canı saĝolsun …
Ertesi gün doktorumdan randevu aldım o kadar çok ısrar ettik ki saĝolsun bizi aynı gün kabul etti.
Elindeki yuvarlak takvimi bir sağa bir sola çevirdikten sonra doğum tahminen 20 mart dedi.
Bizimkisi olmaz 19.03 dedi doktor tekrar çevirdi elindeki yuvarlak takvimi şaskın şaskın hayır beyefendi 20.03 belki de 22 de olabilir diye israr etti.
Eşim olmaz dedi doktor şaşırdı bu şans herkeze nasip olmaz bebek 19.03 olsun dedi.
Doktor şaşkın bir yüz ifadesiyle sordu neden beyefendi dedi.
Başladı anlatmaya o gün beşiktaş’ın doğum günü madem böyle bir tarihde olacak o gün doğsun dedi.
Doktor ne sen bilebilirsin ne zaman doğacağını nede ben o yüzden bebek ne zaman isterse o zaman gelir diye kestirdi attı.
Her kontrolümde doktora beraber gittik her defasında doktora tarih o olcak diye israr etti. Hamileliğimin 4. Ayında erkek çocuğumuzun olacağını ögrendik ve tarih konusunda abartı derecesinde israr etti.

En son kontrole gittiğimizde artık doktor bıktım senden tamam ayın 19.03 de gelin eşinde kabul ederse suni sancıyla alalım bebeği dedi. Bizimkisi uçtu havalara nasıl teşekkür edeceğini bilemedi doktora ama beni unuttu. Bakalım ben kabul edecekmiyim. Benim için de eşimin içinde ilk önce sağlıklı bir bebek olmasıydı. Doktora suni sancı bebeğe zarar verirmi diye sordum. Oda hayır vermez ama bu pek tercih edilen bir şey değil sonucda herşeyin doğal olması gerekiyor ama senin kocan öyle inatçıki onunla artık tartışmak istemiyorum 9 aydır çekiyorum sizi dedi. Haklı kadın napsın bilmiyorki kocamın Beşiktaş sevgisini …
Kabul etmek zorunda kaldım gözleri öyle bir parladıki daha önce hiç bir şeye bu kadar sevinmemişti.
Arkadaşımın bir yemek daveti vardı. Arkadaşım gelip aldı beni yedik içtik eğlendik ama bana hafiften sancılar geliyordu aldırış etmiyordum daha var diye sonra ordaki teyzelerden biri kızım sen bu gece doğuracaksın dedi yok be teyzem daha 5 gün var dedim yok yok sen bu gece doğurcaksın dedi…
Arkadaşıma beni eve götürmesini rica ettim çünkü sancılarım çoğalmaya başladı eve geldiğimde bizimkisi yoktu aradım nerdesin dedim. Dışarda arkadaşlarla birlikteyim dedi. Ona sancımın geldiğini söyleyip endişelendirmek istemedim.
Gece saat 3 de geldi eşim uzanır uzanmaz uyuma dedim neden dedi hastaneye gidiyoruz.
Sebep ?
Sanırım doğuruyorum dedim. Bir anda bağırdı olmaz doğuramazsın! Tut biraz daha dedi bende o sancıyla ve sinirle 5 gün daha mı tutayım be adam saçmalama dedim. Yapma doğurma lütfen az kaldı ön sancıdır bu diyordu defalarca ama öyle değildi. Mecbur arabayı ısıtmak için dışarı çıktı valizle birlikte. Hastaneye gidesiye kadar geçtimi sancın, geri dönelim mi? bak belki ön sancılardır diye kendini avuttu.

Sağolsun doktorum hemen geldi yüzünde pis bir sevinç vardı esime karşı sanki 9 ayın acısını çıkartıyor gibiydi.
Beni kontrol ettikden sonra evet saatler sonra bebeğinizi alacaksınız kollarınıza dedi. Bizimki sevinsemi üzülsemi bilemedi. Doktor bana normal bir doğum mu yoksa iğne ile mi istersin dedi, bende iğne ile olsun dedim.
İğneyi yaptıkdan sonra tabiki benim sancım kesildi çok rahat bir şekildeyim. Bizimkisi doktoru çağırdı bak sancısı kesildi bu şekilde 5 gün tutabiliriz bebeği dedi…
Doktor artık ne diyeceğini bilmiyordu. Ben bu kabloyu çekersem eşin sancı çeker dedi bizimkisi çekme o zaman dedi! Anla be adam eşine 5 gün boyunca morfin veremem dedi. Kadının siniri gözlerinden okunuyordu …
Eşim artık anladı bebeğin geleceğini.
Ve o muthiş an bebeğini kucağına alır almaz gözlerin’den damlalar oğlumuzun yanaklarına indi. Sevincini öyle yaşıyorduki etrafindaki hemşireler ve doktorumuz da çok duygulanmıştı. Doktor bebeği kucağına aldı ve şöyle dedi. Senin sayende Beşiktaşı öğrendim. Ve gülümsedi …
Bebeğimize KARTAL ismini verdik.
Hastane çıkişı malum belediye gidip kartal’ı kayda geçirmek gerekiyordu. Sıra beklerken çalışan memurenin Türk olduğunu anladı. Keşke anlamaz olsaydı. Ben o dava kapandı diye sevinirken tekrar başa dönüldü.

Evrakları verdikten sonra memure hanıma sizden bir şey rica edebilirmiyim. Tabi buyrun. Ben ve eşim Besiktaş taraftarıyım gördüğünüz gibi oğlumun ismide Kartal biz 9 ay boyunca doktora yalvardık ayın 19.03 de olsun diye ama bu afacan 14.03 de geldi, sizden ricam şu 4’ü 9 olarak kayda geçsek nasıl olur dedi.
Kadın dondu kaldı.Sanırım ilk kez böyle bir şey geliyordu başına böyle bir şey istesemde yapamam beyefendi dedi. Çünkü hastane bebeğiniz doğduğu anda bize fax gönderdi dedi. Yani boyle bir şey imkansiz Türkiyede yaşamıyoruz diye de ekledi.
Bizimkisinin hevesi gene kursağında kaldı.
Üzerinden 4 ay sonra ben tekrar hamile kaldım ve gene aynı doktora gittik doktor bizi görünce gene mi siz dedi…
Bebeğiniz 12.05 tarihinde gelcek dediği anda aman karıcığım sakın 19.05 de doğurma dedi.
Ve Kara 01.05 tarihinde dünya ya geldi. Bu güzel tarihde doğmanın onun için ilerde büyük bir gurur olacağını biliyorum ….
Gökce ÖZTÜRK

Reklamlar

Demirel İnsaat
YORUMLAR 4 Yorum Yapıldı.
 • Cok güzel bir gerçek hikaye vede gerçek bir besiktas a sevdaduyan bir insan goruyoruz.munir dereli.iyi aile kulturi almis bi arkadasim,muhabetine doyulmaz espiri yetenegine hayranim.boyle bi insani tanidigim icin kendimi sansli hisediyorum!!! Kendisine ve ailesine bi ömür boyu mutluluk lar dilerim. Not:bende hasta galatasaray lim bu sene insallah BESIKTAS sampiyon olur..sevgilerimle.
  16 Kasım 2014 03:03
 • selamlar yazilarinizi severek okuyorum. harika hikayeler.
  15 Kasım 2014 02:10
 • BEŞİKTAŞ li demek şeref demek gurur demek ne güzel anlatmişsın evlatlarına allah saglık mutluluk huzur versin. tebrikler. BelemTurk calisanlarinada teşekkür ederim böyle güzel hikayeleri bizlerle paylaştıgı icin.
  14 Kasım 2014 21:35
 • Abla çok duygulandik, çok güzel anilar bunlar, Kara Kartal benim asklarim :)))) iyiki dogmuslar :) sizi seviyoruuuuz ❤️
  13 Kasım 2014 16:41

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN