• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2118
  • Dünkü Görüntülenme: 3566
  • Toplam Görüntülenme: 8515595

Gent’te yurtdışındaki kırmızı bölgelerden dönenler için korona test merkezi açıldı

15 Ağustos 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
667 defa okundu.
Gent’te yurtdışındaki kırmızı bölgelerden dönenler için korona test merkezi açıldı

Belemtürk Haber Merkezi – Yurtdışındaki kırmızı bölgelerden dönenler için Gent AZ Jan Palfijn hastanesinin arka giriş bölümündeki ek binada korona test merkezi kuruldu.

Gent şehrinde KOVID-19 enfeksiyonunun aniden yükselmesi ve alarm seviyesinin aşılması üzerine, Sağlık Enstitüsü Sciensano, özellikle yurtdışındaki kırmızı bölgelerden dönen Gentli vatandaşlarda enfeksiyon sayısının yüksek olduğunu açıklamıştı.

Bu açıklama sonrası Gent doktorları, acil olarak Gentbrugge’deki merkeze ek olarak, Gent şehrinde ekstra yeni bir korona test merkezinin açılmasını talep ettiler.

Gent şehir yönetimi yapılan bu acil talep üzerine çalışmalarını kısa sürede tamamlayarak Gent AZ Jan Palfijn hastanesinin arka giriş bölümündeki ek binayı yurtdışındaki kırmızı bölgelerden dönen, sempton göstermeyen Gentli vatandaşlar için korona test merkezi olarak belirledi.

Yeni açılan test merkezinin laboratuvarı ile AZ Sint-Lucas hastanesinin laboratuvarı birlikte çalışacaklar.

Yurtdışındaki kırmızı bölgelerden dönen veya enfekte bir kişiyle temas ettikleri için temas takibi yoluyla test edilmesi gereken, semptomları olan yada olmayan Gentli vatandaşlar, yeni test merkezinde test edilmek üzere Pazartesi gününden itibaren gent.testcovid.be adresinden online randevu alabilirler.

  • Çarşamba gününden itibaren 09 / 210.10.40 numaralı telefondan da test için randevu almanız mümkün olacaktır.
    -Randevusu olmayan kesinlikle test merkezine alınmayacak.
  • Test merkezi sadece Gent şehrinde oturanlar için geçerlidir.
  • Post kodu 9000 – 9030 – 9031 – 9032 – 9040 – 9041 – 9042 – 9050 – 9051 – 9052 olan belediyeler de oturanlar yeni açılan test merkezinden yararlanabilecek.
  • Yeni açılan korona test merkezi, Pazartesi gününden Cumartesi gününe kadar sabah 08.00’den akşam 16.00’a kadar açık olacak.
  • Yurtdışındaki turuncu renkli ülkeden dönenler ev doktoruna gitmelidir. Kendini hasta hisseden yada semptomlar gösteren kişiler, ev doktorunun gerekli görmesi durumunda Gentbrugge şehrindeki Triyaj test merkezine sevk edilecek. Belli olan sonuçlar ev doktorunuzca size bildirilecek.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN