• Bugün Görüntülenme: 1128
  • Dünkü Görüntülenme: 3376
  • Toplam Görüntülenme: 10326524

Gentli Bulgaristanlı genç anne “Kendi ellerimizle gömdük. İkizlerimiz nerede?”

2 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3875 defa okundu. defa okundu.
Gentli Bulgaristanlı genç anne “Kendi ellerimizle gömdük. İkizlerimiz nerede?”

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde yaşayan Bulgaristanlı Tuncer – Fatma Hasan çifti, 2010 yılında ölü doğan ikiz kızlarını Westerbegraafplaats kabristanlığına defnettiler.

2010 yılından beri belirli aralıklarla düzenli olarak ikizlerinin mezarını ziyaret ettiklerini söyleyen anne Fatma Hasan, en son eşiyle birlikte Eylül ayı ortasında ikizlerini ziyaret ettiklerini, geçtiğimiz Pazar günü ise, (31 Ekim 2021 Pazar ) babası, annesi ve 2 çocuğu’nun kabristanı ziyaret ettiklerini söyledi.

Geçtiğimiz Pazar günü, İkiz torunlarının mezarını ziyaret eden Dede Salih, torunlarının mezarına geldiğinde şok bir görüntüyle karşılaştığını söyledi ve, “kendi ellerimle yaptığım mezar taşları sökülmüş, bıraktığımız çocuk oyuncakları alınmış, başlarında duran melek heykeli yok olmuş, ikiz torunlarım için diktiğim fidanların kaldırılmış olduğunu gördüm. İnanın dünyam yıkıldı. Gördüklerim çok acı vericiydi” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Daha sonra gördüklerini anne ve babaya bildiren Dede Salih, yetkililerden bilgi istediklerinde, mezarın 1 metre yan tarafa kaldırıldığını söylediklerini iddia etti. Anne Fatma Ahmet ise, bir yetkilinin mezara benzemeyen bir yeri, kızlarının mezarı diye kendisine gösterdiğini iddia ederek, “ben ikiz çocuklarımı ellerimle bu mezara koydum. Benim çocuklarım nerede diye haykırdı. Çocuklarımın mezarı 1 metre yan tarafa kaldırılmış olması inandırıcı değil. Peki bu durum bana neden daha önceden bildirilmedi? Biz anlamasaydık, belkide senelerdir çocuklarımız burada diye bu mezarı ziyaret edecektik. Çocuklarımın mezarda olduklarından bile şüpheliyim.” Mezar’ın açılmasını istiyorum.”dedi.

Avukat Ercan Tok, olay yeri tespiti sonrası Gent Westerbegraafplaats kabristanlığının yetkililerinden ailenin iddialarıyla ilgili bilgi istedi. Yetkililer, kısa süre önce dijatal kayıt sistemine geçildiğini, şuan sistemde herhangi bir bilgi bulamadıklarını ve kısa süre içinde araştırma yaparak, bilgileri Av. Ercan Tok ile paylaşacaklarını ifade ettiler.

2030 yılına kadar ikizlerin kaldığı mezar ücretinin ödendiğini kayıtlardan tespit eden Av. Ercan Tok, aileye haber vermeden mezarın kaldırılmasının büyük bir ihlal olduğunu söyledi ve acılı aile için hukuki haklarını arayacaklarını ifade etti.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN