• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2408
  • Dünkü Görüntülenme: 6784
  • Toplam Görüntülenme: 8666907

Gent’in tanınmış eğlence merkezi Overpoort sokağına 1.750 kişinin girmesine izin verilecek.

22 Eylül 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
390 defa okundu.
Gent’in tanınmış  eğlence merkezi Overpoort sokağına 1.750 kişinin girmesine izin verilecek.

Akademik yılın ilk başlangıç gününde dün akşam sarhoş öğrencilerin korana yokmuş gibi maskelerini çıkarıp birbirine sarılmaları ve öpüşmeleri koronaya davet çıkarınca Gent polisi, Belediye Başkanı Mathias De Clercq ile görüşme yaptıktan sonra sokağı kapattı.

Koronavirüs salgınının yükseliş gösterdiği bu günlerde, maksimum kapasiteyi aşan ve sokağı dolduran öğrenciler Gent şehri için tehlikeli görüntüler sergiledi.

Bu sabah şehir yönetimi , polis ve kafe sahipleri ile yapılan görüşmede, Overpoort’a son bir şans verilmesine karar verildi. Sokağın maksimum kapasitesi 1.750 kişi olarak belirlendi. Koltuk sayısından daha fazla kişi sokağa kesinlikle giremeyecek. Sokakta ayakta dolaşmaya izin verilmeyecek. Kurallara uymayanlara para cezası kesilecek.

Gent belediye başkanı Mathias De Clercq, “aldığımız kararlar yakından takip edilecek. Bunlar herkes için zor zamanlar, toplum ve ülke sağlığımız için öğrenciler dahil herkes çaba göstermeli. Eğer aldığımız önlemler işe yaramazsa, aldığımız tedbirlere uyulmazsa, Overpoort’u kapatmaktan çekinmeyeceğim.” diyerek kararlılığını ortaya koydu.

Overpoort kafelerini temsilen konuşan Tim Joiris, “Harekete geçilmesi iyi oldu. Dün akşam yaşananların olması bekleniyordu. Bu yüzden Gent yönetimi ve polisle yaptığımız istişare toplantısı çok mantıklı ve doğru bir karar. Sokağın maksimum kapasitesi dolduktan sonra polis sokağa daha fazla insanın girmesine engel olacak. Görüntüler gerçekten de öğrencilerin mesafelerini nasıl zor tuttuğunu ve genellikle büyük gruplar halinde bir arada olduklarını gösteriyor.”sözlerine yer verdi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN