• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Bugün Görüntülenme: 223
  • Dünkü Görüntülenme: 1831
  • Toplam Görüntülenme: 6191464

Gent’in Evergem Bölgesinde Lejyonella Enfeksiyonu 1 Can Aldı 15 Kişi Tedavi Altında

13 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1345 defa okundu.
Gent’in Evergem Bölgesinde Lejyonella Enfeksiyonu 1 Can Aldı 15 Kişi Tedavi Altında

Belçika’nın Gent şehri Evergem bölgesinde 16 kişinin Lejyonella enfeksiyonu nedeniyle Gent UZ Üniversite hastanesinde tedavi altına alındığı bildirildi.

Gent Evergem bölgesinde Lejyonella enfeksiyonuna diğer adıyla akciğer enfeksiyonuna yakalanan kişilerin bu enfeksiyona nasıl maruz kaldıklarının kaynağı henüz tespit edilemezken, hastaneye kaldırılan 16 kişiden 50 yaşlarında bir vatandaşın hayatını kaybettiği açıklandı.

Evergem belediyesinden yapılan açıklamaya göre enfeksiyonuna yakalanan diğer 15 hastanın tedavilerinin devam ettiği, 15 kişiden altısının 65 yaş üzerinde olduğu bildirilirken, bu kişilerin dirençlerinin zayıf olması nedeniyle enfeksiyona daha yatkın oldukları açıklandı.

Hastane de tadavileri devam eden 15 kişinin 25 ila 90 yaş aralığında oldukları biildirildi
Hastaların bilgisine başvuran yetkililer, aynı bölge ve yerlerde kalıp kalmadıklarını araştırdı. Sağlık yetkilileri, kaynağı henüz bilinmeyen bu enfeksiyonun nerede ve neden kaynaklandığını bulunmaya çalışılıyor.

Enfeksiyonun Gent limanında bir yerden kaynaklandığı düşünülüyor. Yetkililer, Gent limanında ideal üreme alanları olarak soğutma kulesi sistemlerini gösteriyor. Fakat, bu enfeksiyonun başka yerlerden su kanalları yoluyla da gelmiş olabileceği ihtimali göz ardı edilmiyor.

Haber Merkezi

REKLAM ALANI

Seçim banner

Cengiz Çetinkaya

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN