• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1850
  • Dünkü Görüntülenme: 4032
  • Toplam Görüntülenme: 7624787

Gent Yerel Polisi, Gent Festivali’nde Grev Tehdidinde Bulundu

25 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
444 defa okundu.
Gent Yerel Polisi, Gent Festivali’nde Grev Tehdidinde Bulundu

Belçika’nın Gent Şehrinde 1843 yılından beri düzenlenen Gent Festivali bu sene 19 Temmuz Cuma günü akşam saat 20:30 itibari ile başlayıp 28 Temmuz akşamı sona erecek.

10 Gün boyunca Gent sokaklarını dolduran binlerce Gentli vatandaş ve diğer ülkelerden gelen turistlerin büyük ilgi gösterdiği Gent Festivalinin yapılacağı tarihlerde Gent yerel polisi grev tehdidinde bulundu.

Het Laatste Nieuws’da yayınlanan habere göre ACOD, VSOA, ACV ve NSPV , kamu çalışanları sendikaları 1 temmuz ile 30 eylül tarihleri arasında Gent yerel polisi ile ortak grev basın bildirisi yayınladı.

Gent polis teşkilatındaki yaşanan personel yetersizliği nedeniyle Gent yerel polisi ve sendikaların ortak grev bildirisi sonrası Gent belediye meclisinde tarafların görüşme yapacağı bildirildi.

Belçika ACV kamu hizmetleri sendikası çalışanlarından Joery Dehaes, Grev tarihinin Gent Festivalinin yapılacağı tarihe denk gelmesinin, yapılacak görüşmelerde taleplerini kabul ettirmek için bir baskı unsuru olacağını söyledi.

Gent yerel polis teşkilatında normal 1.178 polis memurunun olması gerektiği söylenen açıklamada, tasarruf nedeniyle bu sayının 1.099 olması gerektiği, fakat sayının bundan 30 kişi daha eksik olduğu bildirildi.

Gent belediye başkanı Mathias De Clercq (Open Vld), “Altı aydır belediye başkanlığı yaptığını ve Gent polis teşkilatının her gün ne kadar sıkı çalıştıklarını yakınen görüyorum. Bu yüzden iş yükü yüksek ve tatiller her zaman alınamıyor. Polis teşkilatımızın çok büyük bir saygıyı hak ettiğine inanıyorum. Kısa vade de, polis sayısını 1,099 kişiye kadar yükseltmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” diyerek, Belçika İçişleri Bakanı Pieter De Crem’den personel sıkıntısının giderilmesi için, çalışma başlatmasını istedi.

Belemtürk Haber Merkezi
Cihan ÇÖL

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN