• Bugün Görüntülenme: 1116
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887694

GENT WATERSPORTBAAN’DA 70 DALGIÇ SU ALTI KATI ATIK TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPTI

26 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1282 defa okundu. defa okundu.
GENT WATERSPORTBAAN’DA 70 DALGIÇ  SU ALTI KATI ATIK TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPTI

Gent’li vatandaşların dolaşıp piknik alanı olarak kulladığı, bisiklet sürdüğü , balık tuttuğu, kayık yarışmalarını yapıldığı güzel bir park alanı olan Gent Watersportbaan’da 70 dalgıç su altı temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Çalışmalar başlamadan önce dalgıçlar test dalışları yaparak Waterspoerbaan su kanalının 2 metre 20 cm. Derinlikte olduğunu hesapladı.
1.200 Metrelik alanın temizlik çalışmalarına katılan 70 dalgıçın her birine 30’ar metrelik su altı temizleme alanı verilerek çalışmalar başlatıldı.

Aware Dive projesi altında Bubble Divers dalgıç klübünün gerçekleştirdiği su altı katı atık temizleme çalışmalarında 1.462 kilo çöp çıkarıldı.

Bu sene 3.cü projesini Watersportbaan’da gerçekleştiren Bubble Divers dalgıç klübü, ilk iki senelik projesinde Blaarmeersen’de su altı katı atık çöplerini temizledi. Gent Waterspoerbaan ‘da 1.462 kilo çöp çıkaran dalgıçlar, bazı sulatı bölgelerinde aşırı kirlilikten dolayı, su altındaki görüş mesafesinin 1 metreye kadar düştüğünü belirledi.

Gent Watersportbaan ‘da dalgıçlar tarafından yapılan su altı temizlik çalışmalarında, su üstüne çıkarılan çöpler ise görenleri şaşırttı.

1.200 metrelik alanda yapılan su altı temizlik çalışmalarında 10 bisiklet, beton kalıpkları, 26 çöp torbası, Plastik sandalyeler, balık oltaları, büro sandalyeleri, lamba avizeleri çıkarıldı.

Enterasan olanı ise, çıkarılan para kasası için buraya çağrılan itfaiye ve polisin kasada yüksek miktarda para olabileceği düşüncesiyle açtığı para kasasından 2 euro ve kasa anahtarlarının çıkmasıydı.

Gent Watersportbaan kanalının temizlik projesinin memnuniyet verici olduğunu söyleyen Gent bld. bşk.yrd. Resul Tapmaz, çıkarılan katı atıkları gören vatandaşların , bundan böyle su kanalını kirletmemek için daha özen gözsterceklerini düşündüğünü söylerek projeye destek verdi.

Watersportbaan ‘ın su derinliğinin 2 metre 20 cm. olduğunun tespit edilmesi üzerine kanalın daha geniş ve daha kapsamlı temizlenmesi için, Gent belediyesinin ne gibi araç ve gereklerin gerekli olduğu ve bunun maliyeti hakkında araştırma yapacağı bildirildi. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra Waterspoortban’ın Gent bld. tarafından bir projeyle temizlenmesi düşünülüyor.

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN