Gent Sleepstraat’ta teras genişletme çalışmaları tekrar başladı

9 Nisan 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
995 defa okundu. defa okundu.
Gent Sleepstraat’ta teras genişletme çalışmaları tekrar başladı

Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı ve Türkiye’nin  isim yapmış  markalarının satıldığı dükkan, mağaza ve restaurantların da bulunduğu Gent Sleepstraat’ın güzelleştirilmesi ve geliştirilmesi projesi kapsamında  taras yapımı projesinin üçüncü aşama çalışmaları başladı.

Gent belediye başkan yardımcılarından Filip Watteeuw (Groen- Yeşiller), Christophe Peeters (Open Vld), Gent belediye meclis üyeleri Cengiz Çetinkaya, Carl De Decker, Gent belediyesi yol, köprü ve altyapı işlerinden sorumlu memurlar Koen Van De Steen ile Greet Vanlancker’in Gent Seleepstraat esnafıyla 2018 Nisan ayında yapılan toplantı sonrası ağustos ayında başlayan teras projesi yapım çalışmalarının birinci ve ikinci aşaması sonrası, verilen aradan sonra üçüncü aşama çalışmaları 2 Nisan 2020 tarihinde tekrar başladı.

Teras genişletme  çalışmaları kapsamında Sleepstrat sokağı, Halk Ekmek fırınından itibaren Oudbrug istikametine doğru sadece Tramvay ve bisiklet sürücülerine açık durumdadır.

Sleepstraat sokağına, kilisenin olduğu yerden Halk Ekmek fırınına kadar arabanızla sürebilirsiniz. Fakat Godshuishammeke sokağı istikametine sol tarafa dönüş yapmak zorundasınız.

Sleepstraat esnafının kalkınması hedef alınarak başlatılan çalışmalar yaklaşık bir ay sürecek ve taras genişletme çalışmaları 29 Mayıs 2020 tarihinde tamamlanacak.

Sleepstraat esnafı, daha önce Gent yönetimiyle yapılan görüşmelerde sokağın trafiğe tamamen kapatılması yada tek yönlü yapılması teklifinin yanı sıra, sokakta hızlı araba kullananlar için tedbir alınmasını istemişti.

Gent’in toplu taşıma şirketi De Lijn, teras yapımından sonra Sleepstraat sokağında araçların yanlış park etmelerinden kaynaklı sıkça yaşanan bekleme ve sıkışmaların büyük ölçüde ortadan kalktığını açıkladı.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN