• Bugün Görüntülenme: 3236
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160450

Gent Sleepstraat Esnafı İçin Teras Çalışmaları 1 Ağustos’ta Başlıyor

25 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2506 defa okundu. defa okundu.
Gent Sleepstraat Esnafı İçin Teras Çalışmaları 1 Ağustos’ta Başlıyor

Bir süredir gümdemde olan Gent Sleepstraat’ın güzelleştirilmesi ve geliştirilmesi projesi kapsamında yapılacak yeni düzenlemeler için Buurtcentrum Godshuishammeke 20 adresinde Sleepstraat esnafını bir araya getiren toplantı dün gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıya, Gent belediye başkan yardımcıları Filip Watteeuw(Groen- Yeşiller), Christophe Peeters (Open Vld), Gent belediye meclis üyeleri Cengiz Çetinkaya (Groen- Yeşiller), Carl De Decker (Open Vld), Gent belediyesi yol,köprü ve altyapı işlerinden sorumlu memurlar Koen Van De Steen ile Greet Vanlancker katılarak Sleepstraat teras projesi hakkında bilgi verdiler ve sorulan soruları cevaplandırdılar.

Gent Sleepstraat esnafının hemen hemen çoğunun katıldığı toplantıda verilen bilgilere göre, Sleepstraat birinci kısım teras projesi 1 ağustosta başlayıp, 30 ağustosta tamamlanması öngörülüyor. Teras yapımı için müsait olan mekanların kaldırım taşları yenilenerek, aynı seviyeye getirilecek. Terasların olduğu bölüme emniyet direkleri dikilecek. Sleepstraat’ta 10 araba park yerinin sayısı artırılarak 14 park sayısına ulaştırılacak.

Çoğunluğun Türk olduğu Sleepstraat esnafı, proje sorumluları Filip Watteeuw (Groen- Yeşiller) ve Christophe Peeters’den (Open Vld), sokakta hızlı araç kullananlarla ilgili önlem alınmasını istedi. Filip Watteeuw ise, bu sorunu çözmek için ileride kamera sistemi düşünülebilir cevabını verdi. Gent Sleepstraat’ın tamamen trafiğe kapatılması yada tek yönlü yapılması teklifini değerlendiren Filip Watteeuw ve Christophe Peeters, bu teklifle ilgili olarak De Lijn ile görüşelim. Görüşmeler olumlu olsada bununla ilgili verilecek kararın uzun zaman alacağını söyledi.

Gent Buurtcentrum Godshuishammeke 20 adresinde gerkleştirilen ve 2 saati aşkın süren tolantı karşılıklı bilgi alışverişinin ardından sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN