• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • Bugün Görüntülenme: 170
  • Dünkü Görüntülenme: 2984
  • Toplam Görüntülenme: 5965504

Gent Şehrinin Yıllar Önceki Görünümü ile Bugünkü Görünümünü Anlatan Resim Sergisi Hizmete Açıldı

6 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1627 defa okundu.

Belçika’nın Gent şehrinde Stam müzesi, Tina De Gent, LDC De Thuishaven, Frituur Tolpoort ve ARD Sanat’n birlikte düzenledikleri resim sergisi sade bir resepsiyonla hizmete açıldı.

Gent şehrinin yıllar önceki görünümü ile bugünkü görünümünü anlatan resimlerin sergilendiği LDC De Thuishaven salonunda bir araya gelen davetliler, fotoğraflara bakarak geçmişe yolculuk yaptılar ve anılarını tazelediler. Kimi yıllar önce kaldıkleri evlerini görünce duygulandı. Kimi ise, seneler önce oynadığı çocuk bahçesini görünce duygulanıp geçmişe yolculuk yaptı.

Serginin açılmasında büyük emeği geçen Rıfat Alcı, Belemtürk’e yaptığı açıklamada “ 2 Yaşında gelip yerleştiğimiz Gent şehrinde, 1967 yılından beri yaşanan değişimi fotoğraflarla canlandırmak istedik. Gent şehrinde yaşayan Türk vatandaşlarınında Belçika toplumunun bir parçası olduğu gerçeğini ve her iki kültürede sahip çıktığımızı göstermek istedik. Gent şehrinin her sokağındaki değişimi ayrıntılarıyla sergilemek istiyoruz.” sözlerine yer verdi.

Özellikle Gent Tolhuislaan ve bu sokağa yakın sokaklarda uzun süre yaşamış yaşlı vatandaşların yazdıkları eski anılar, resim sergisinde toplanarak, Gent müzesine teslim edilip arşivlenecek. Daha sonra arşivlenen bu yazılar resimlerle birlikte belgesel hale getirilecek.

Neuseplein 33. Gent adresinde düzenlenen bir recepsiyonla hizmete açılan resim sergisini vatandaşlar ücretsiz olarak ziyaret edebilecek. Ayrıca Gent şehrinin yıllar önceki görünümü ile bugünkü görünümünü anlatan resimlere ücretsiz olarak sahip olabilecekler. Sergi 2 ay açık kalacak.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN