• Dolar Alış / Satış: 5.87 / 5.881
  • Euro Alış / Satış: 6.585 / 6.596
  • Bugün Görüntülenme: 535
  • Dünkü Görüntülenme: 2341
  • Toplam Görüntülenme: 6037442

GENT ŞEHRİNDEKİ CAMİLER, POLİS KORUMASINDA CUMA NAMAZI KILDI!

23 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
512 defa okundu.
GENT ŞEHRİNDEKİ CAMİLER, POLİS KORUMASINDA CUMA NAMAZI KILDI!

Yeni Zellenda’nın Christchurch şehrinde iki camii’ye yapılan ve 50 kişinin yaşamını yitirdiği korkunç saldırı sonrası, camilere gitmekte büyük endişe ve güvensizlik yaşayan müslümanlar, bölgelerinde bağlı bulundukları güvenlik güçlerinden kendilerinin ve camilerin korunması için ek önlemler alınmasını istediler.

Yeni Zelanda da yaşanan bu terör eyleminden sonra, Gent belediye yönetimi ile bir araya gelen Gent Camii TEMSİLCİLERİ, Cuma namazları için polis koruması talep etmişti.

Belçika’nın Gent şehrinde Cuma namazını kılmak için Camileri dolduran vatandaşlar, polis korumasında namazlarını icra ettiler.

Belçika’nın Gent Fatih Camii’ne saat 12.30’da gelen polislere, örnek Türk misafirperliğini gösteren vatandaşlar, hoş geldiniz diyerek, çay ikramında bulundular.

Polis ekipleri, Cuma namazı bitene ve vatandaşlar camii’yi tamamen terk edene kadar buradan ayrılmadılar. Haber merkezimize ulaşan bilgilere göre, aynı uygulama Gent genelinde diğer camii’ler içinde uygulandı.

Uygulamanın bir süre daha devam edeceği bildirilirken, geçen hafta Gent belediyesinde yapılan güvenlik toplantısında, Gent şehrinin güvenlikten sorumlu komiser yardımcısı Veerle Dhont ” Belçika’nın istihbarat ve terör birimiyle irtibat halindeyiz. Yeni Zelanda da olduğu gibi Belçika genelinde camilere yönelik bir saldırı yada bir tehlike beklemiyoruz.” sözlerine yer vermişti.

Haber Merkezi
Bekir Sarı

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN