• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • Bugün Görüntülenme: 118
  • Dünkü Görüntülenme: 2984
  • Toplam Görüntülenme: 5965452

Gent Şehrinde Yeni Kurulan Dokuz İlham Perisi ( 9m vzw ) Derneği İlk Etkinliğini Gerçekleştirdi

25 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
541 defa okundu.

Belçika’nın Gent şehrinde yeni kurulan 9m vzw (Dokuz İlham Perisi ) derneği, dün akşam Vlotstraat 22. 9000 Gent
adresinde Anadolu gecesi isimli bir etkinlik çatısı altında toplanarak güzel bir geceye imza attı.

Başkanlığını Nihan Tuğlu’nun yaptığı Dokuz İlham Perisi derneği kurucu üyelerinden Nevin Mektepli ve Emin Mektepli birlikte güzel bir gece hazırlayarak Belçikalı vatandaşlar ile Türk vatandaşlarını aynı çatı altında toplayarak yemekli bir geceyle Anadolu gecelerine özgü bir Cumartesi gecesi yaşattılar.

Amaçlarının İnternasyonal sanatçıları ve farklı sanat dallarını bir platformda toplayan ve Multikültürel etkinlikler düzenlemek olduğunu söyleyen dernek başkanı Nuhan Tuğlu, “yemekli bir Anadolu Gecesi etkinliği düzenleyerek, Anadolu kültürlerini müzik, dans ve tasavvuf olarak tanıtmak, Belçikalıları bu platformda biraraya getirip kaynaştırmak istiyoruz.” dedi.

Gent şehrimize yeni bir nefes, yeni bir dernek getirmekten mutluluk duyduklarını da sözlerine ekleyen Tuğlu, ” Sanatın duyarlılığı ile tüm Gentlileri biraraya getirmek ve Belçika’dan ve farklı ülkelerden sanatçılarımıza kendilerini ifade edebilecekleri bir zemin hazırlamak istiyoruz” sözlerine yer verdi.

Müzik eşliğinde yemekli bir gece hazırlayan dernek yöneticileri, semazen gösterisiyle huzur bulurken, oryantel Nina ile eğlenceyi doruklara çıkardı. Salondakilerin yeni dostluklar ve yeni arkadaşlıklar edindiği etkinlik, yerini hoş sohbetlere bırakarak geç saatlerde sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN