• Bugün Görüntülenme: 1136
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887714

Gent şehrinde yaklaşık 100 kişi daha fazla yüzülebilir alan için suya atlayarak eylem yaptı.

12 Temmuz 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
640 defa okundu. defa okundu.
Gent şehrinde yaklaşık 100  kişi daha fazla yüzülebilir alan için suya atlayarak eylem yaptı.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde yaklaşık yüz kişi, şehirde yeterince temiz ve yüzülebilir alan olmadığına dikkat çekmek için Portus Ganda yat limanındaki su kanalına atladılar.

Waterland derneği adına konuşan Hannes Cosyns, “yüzmek için daha temiz yerlere ihtiyacımız var” diyerek, devletin bu konularda aşırı ihtiyatlı davrandığını düşündüklerini söyledi.

Son günlerde Gent şehrindeki yağış yoğunluğu nedeniyle, suda oluşan E- Koli bakteri seviyesinin yüksek olduğu gerekçesiyle çocuklara ve sağlık sorunu olan kişilerin suya atlamasına izin verilmedi.

E-koli-bakterisi bağırsak sorunlarına yol açan bir bakteri türü olduğu için, yetkililer bazı bölgelerdeki nehir ve kanallarda yüzme yasağı uyguluyor.

Hannes Cosyins, son 10 yılda su kalite seviyesi önemli derecede iyileşti diyerek, yağışların az olduğu ve bakterinin tehlike arz etmediği dönemler gözetilerek halkın suya girmesi sağlanabileceği görüşünü ifade etti.

Su kanalına atlayanlar arasında Gent’in su kanallarından da sorumlu olan belediye başkan yardımcısı Filip Watteeuw’da (Groen) yer aldı.

Gent Bld.Bşk. Yard.Watteeuw, bazı su kanallarının halka açılması için Flaman hükümetinin onay vermesi gerektiğini söyleyerek, onay alınması durumunda önümüzdeki sene bir pilot projeyi hayata geçirmek istediklerini söyledi.

Haber : Abdulkadir Çetin

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN