• Bugün Görüntülenme: 1964
  • Dünkü Görüntülenme: 3247
  • Toplam Görüntülenme: 10179207

Gent Şehrinde Suya Atlama (Bibberduik) Etkinliği Renkli Görüntüler Oluşturdu

28 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2564 defa okundu. defa okundu.
Gent Şehrinde Suya Atlama (Bibberduik) Etkinliği Renkli Görüntüler Oluşturdu

Belçika’nın Gent şehrindeki Blaarmeersen spor parkında bu sene 13.cüsü düzenlenen Bibberduik suya atlama etkinliğine, yaklaşık 200 Gent’li vatandaş katıldı.

Baarmeersen spor parkında dün gerçekleştirilen suya atlama (Bibberduik) etkinliğine katılmak için gelen vatandaşlar, saat 14:00 itibari ile yarım saatlik koşu, dans ve ısınma hareketlerinin ardından çok kısa bir konuşma yapan Gent’in yeni spordan sorumlu belediye başkan yardımdısı Sofie Bracke’nın (Open VLD), işareti ile 3 derece olarak ölçülen soğuk suya vatandaşlar koşarak atladılar.

Herkesin 5 dakika süreyle suyun içinde kalmasıyla sınırlandırılan etkinlikte, yaşanabilecek olumsuz olaylar için, ambulanslar ve doktorlar hazır bekletilerek gerekli önlemler alındı ve dalgıçlarda suyun içinde hazır bekletildi.

Yaklaşık 200 kişinin kendilerini buz gibi suya bırakmaları sonrası çok renkli görüntüler oluştu. Etkinliğe ilkkez katılan bazı çocukların ise heyecanları görülmeye değerdi. Basın mensuplarıise en güzel kareleri yakalamak için adeta birbiri ile yarıştılar.

Geçen sene 2018 Bibberduik etkinliğinde, eski spordan sorumlu belediye başkan yardımcısı Resul Tapmaz’ın startını verdiği suya atlama (Bibberduik) etkinliğine 300 resmi kayıtlı ve 50 resmi kayıtsız olmak üzere toplamda 350 kişi katılırken, bu sene katılım 200 civarında kaldı.

Gent şehrinin Blaarmeersen spor parkında 13.cüsü gerçekleştirilen Bibberduik suya atlama etkinliğine Sofie Bracke’nın (Open VLD) yanı sıra yeni Gent belediye başkanı Mathias De Clercq katıldı. Mathias De Clercq’ın, Blaarmeersen spor parkında bulunduğu süre içersinde vatandaşlar tarafından kendisine hiç ilgi gösterilmemesi şaşkınlık yarattı.

Dün Blaarmeersen spor parkında gerçekleştirilen Bibberduik suya atlama etkinliğinin en güzel foto karelerini yakalamak için bizde Belemtürk olarak oradaydık. Hem görüntüledik, hemde fotoğrafladık.

HABER VİDEO

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN