Gent şehrinde su kanalına atılan 53 yaşındaki Hakim Mutyaba’nın cenaze namazı kılınacak.

21 Temmuz 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2001 defa okundu. defa okundu.
Gent şehrinde su kanalına atılan 53 yaşındaki Hakim Mutyaba’nın cenaze namazı kılınacak.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde 17 Temmuz 2022 Pazar günü Lousbergskaai su kanalından cansız bedeni çıkarılan 53 yaşındaki Uganda asıllı Belçika vatandaşı ve müslüman olan Hakim Mutyaba’nin cenaze namazı kılınacak.

Gent polisi olayın yaşandığı bölgedeki sokak kameralarını tek tek inceleyerek, iki şüphelinin kimliklerine kısa sürede ulaşıldı. Hollanda’ya kaçtığı tespit edilen iki şüpheliden biri (23), Hollanda polisi tarafından ifadesi alındıktan sonra tutuklanırken, ikinci şüpheli ise (25), kendisi polise teslim oldu. Her iki şüphelinin kısa sürede Amsterdam’daki sorgu yargıcının önüne çıkarılması bekleniyor.

Mutyaba ailesinin avukatlığını üstlenen Gent şehrinin önemli ve başarılı avukatlarından Ercan Tok, su kanalına atılarak öldürülen 53 yaşındaki Hakim Mutyaba’nın 24 Temmuz Pazar günü saat 11:00’de Gent Uz Hasatanesi’nde cenaze namazı kılındıktan ve gerekli işlemlerin tamamlanmasından sonra ülkesi Uganda’ya gönderileceğini, isteyenlerin cenaze namazına katılabileceklerini ifade etti.

Sözlerine devam eden Avukat Tok, “Böyle bir olayın yaşanması aile için büyük bir acı. Su kanalına atılarak öldürülen Mutyaba’nın ölümü Gent şehrinde herkes tarafından üzüntüyle karşılandı. Ailenin yaşadığı mağduriyeti ve tüm haklarını korumak için mücadele başlaştık. Önümüzdeki hafta 27 Temmuz 2022 Çarşamba günü olayla ilgili ilk duruşma yapılacak. İki şüphelinin Belçika’ya iadesi için gerekli çalışmalar devam ediyor.” dedi.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN