• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1050
  • Dünkü Görüntülenme: 4994
  • Toplam Görüntülenme: 7628981

Gent Şehrinde ‘ Pis Türk’ isimli tek kişilik komedi oyunu büyük beğeni topladı

6 Ekim 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
967 defa okundu.
Gent Şehrinde ‘ Pis Türk’ isimli tek kişilik komedi oyunu büyük beğeni topladı

Belçika’nın Gent şehrinde, Emin Mektepli’nin yazıp oynadığı tek kişilik ‘Vuilen Turk’ (Pis Türk) isimli komedi oyunu büyük beğeni ve alkış topladı.

Belçika’da, geçmişte televizyon dizilerinde de yer almayı başaran Mektepli, Belçika’da küçük yaştan bu yana ırkçılıkla ilgili yaşadığı hikayeleri komedi tarzında sahneye taşıdı.

Mektepli, Belçika’da yabancılara karşı yapılan ırkçılığın ulaştığı son durumu salondakileri güldürerek ve aynı zamanda düşündürerek gösterdi.

Haspelstraat 31. 9000 Gent adresindeki BIJ’ DE VIEZE GASTEN dernek lokalinin tiyatro salonunda düzenlenen ve yaklaşık 200 Belçikalının izlediği ‘Pis Türk’ isimli tiyatro oyunu, ırkçılığın çirkin yüzünü göstermeyi başardı.

Belçika ve Türk kültürlerini de farklı komedi diliyle sergileyen Emin Mektepli, 1 saat 15 dakika süren komedi oyunuyla büyük alkış topladı.

MEKTEPLİ, yabancı düşmanı ve ırkçı olduğunu bildiği Belçikalı bir adamı özel olarak oyunu izlemesi için davet etti. Oyun sonrası tebrikleri kabul eden Emin Mektepli’yi ilk tebrik edenlerden biride işte o ırkçı Belçikalı adam oldu.
Avrupa’da yabancı düşmanlığı ve ırkçılıkla mücadele yavaş adımlarla ilerlerken, bir saatlik bir oyunun yarattığı etkiyi gözlerimizle görmenin ve buna şahit olmanın şaşkınlığı ile salondan ayrıldığımızı sizlerle paylaşmak isteriz.
Tebrikler Emin Mektepli

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN