• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • Bugün Görüntülenme: 154
  • Dünkü Görüntülenme: 2984
  • Toplam Görüntülenme: 5965488

Gent Şehrinde Mevlid-i Nebi Haftası Nedeniyle Peygamberimiz ve Gençlik Konulu Program Düzenlendi

24 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
411 defa okundu.

Belçika Diyanet Vakfı inisiyatifi ile 2018 yılı Mevlid-i Nebi haftası kapsamında Gent bölgesinin Diyanete bağlı 10 camisinin ortaklaşa organize ettiği “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu Mevlid-i Nebi programı Boomgaardstraat 116, 9000 Gent adresindeki Groenzaal salonunda gerçekleştirildi.

Programa, T.C.Brüksel Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Abdullah Gümüssoy, Prof.Dr. Mehmet Ünal, Gent Büyükcami Başkanı Metin Çakıcı, Aalst Cami Başkanı Yüksel Özdemir, Zele Eyüp El Ensari Cami Başkanı Zafer Temurşeker, Tevhis Cami Başkanı Mustafa Özdemir, Hamme Yunus Emre Cami Başkanı İbrahim Orhan ve Gent Fatih Cami Başkanı Mustafa Şimşek, Cami imamları ve vatandaşlar katıldılar.

Sunumunu Zelzate Merkez Cami imamı Yahya Yığın’ın yaptığı program, Gent Eyüp Sultan Cami din görevlisi Abdullah Tutaklıoğlu’nun Kura-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Selamlama ve hoş geldiniz konuşmasını yapması için sahneye davet edilen Aalst Kevser Cami Başkanı Yüksel Özdemir, “Gent bölgesi cami dernekleri adına hepinizi saygıyla selamlıyorum. Diyanet Vakfı Başkanlığı’nın geleneksel olarak devam ettirdiği “Hz. peygamberi anma ve onu anlama programı” bizim ümit bilincimizi canlı tutmuştur. Bunun gibi nice güzel programlarda buluşmayı umut ediyoruz.” sözlerine verdi.

Selamlama ve açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen T.C.Brüksel Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Abdullah Gümüssoy, ” Hepinizi en kalbi duygularımla Allah’ın selamı ile selamlıyorum. Peygamber efendimizin veladet yıldönümü dolayısıyle başkanlığımızın gerek yurt içi, gerekse yurt dışında vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın ve dindaşlarımızın bulunduğu coğrafyalarda bir dizi etkinlikler yapılmakta. Bugün burada Gent bölgemizdeki derneklerimizin organizasyonuyla, müşavirliğimizin katkısıyla sizlerle bugün buradayız. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Daha sonra 10 dakikalık Hz.Peygamber ve Gençlik Temalı Mevlid-i Nebi sinevizyon filmi izlendikten sonra, programa Türkiye’den konuşmacı olarak gelen Din İşleri Yüksek Kurul Üyesi Prof.Dr. Mehmet Ünal’da günün mana ve anlamına uygun olarak bir saatlik bir konuşma yaptı ve alkışlarla yerine oturdu.

Oudenaarde Ensar Cami’nin minik ilahşi grubu ile Eyüp Sultan Cami ilahi çocuk gurubunun söylediği ilahilerle canlanan salon, Neyzen Cengiz Özdemir’in Nat-ı Şerif Ney dinletisi ile huzur buldu. Daha sonra Cemalettin Önder-Süleyman Devre ikilisi birlikte ezan okuyarak salondakileri mest ettiler.

Programın sonunda kapanış konuşmasını yapan Lokeren Sakarya Cami imamı Abdurrahmen Yıldız, organizasyonda emeği geçen herkese ve katılımlarından dolayı tüm salondakilere teşekkür etti. Programı toplu resim çekimlerinin ardından sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN