• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1882
  • Dünkü Görüntülenme: 3666
  • Toplam Görüntülenme: 7857895

Gent Şehrinde “Metamo Eğitim Merkezi” yeni sezonda derslerine başladı.

23 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
871 defa okundu.
Gent Şehrinde “Metamo Eğitim Merkezi” yeni sezonda derslerine başladı.

Belçika’nın Gent şehrinde geçtiğimiz yıl ekim ayında kurulan “Metamo Eğitim Merkezi” yeni sezonda da bir çok öğrenciye kapılarını açtı.

GENT – Çocuklara okul sonrasında eğitim veren Metamo Eğitim Merkezi genç öğrencilere Matematik, Flamanca, Fransızca, İngilizce gibi farklı dallarda gönüllü öğretmenler arayıcılığı ile ders veriyor.

Metamo Eğitim Merkezi’nin kurucuları arasında İsmail Aslan, Büşra Altınkaya ve Hüseyin Güllü bulunuyor. Müdür İsmail Aslan ‘Okul sonrası eğitim konusunda Gent şehrinde eksiklikler olduğunu fark ettik. Metamo Eğitim Merkezi’ne ihtiyaç duymamızın sebebi Türk çocuklarının ağırlıklı olarak okullarda, öyle olmadığı halde, zeka geriliği teşhisi konulup özel okullara aktarılmalarıdır.

Kurucu üyelerden Hüseyin Güllü ise ‘Türk çocuklarında gördüğümüz en büyük problemlerden birtanesi dil problemi. Okulda konuşulan dili anlamadıkları için derslerinde de başarılı olamıyorlar. Bizim buradaki temel amacımız öğrencilerimizin neyi okuduğunu anlamalarını sağlamak ve başarı oranını arttırmak.’dedi.

Son olarak öğrencileri takip eden koordinatör Büşra Altınkaya ‘Çocuklarımız iki kültür arasında kaldığı için özgüvenleri ve kendilerine inançları düşüyor. Biz burada onların hem derslerinde yardımcı oluyoruz hemde psikolojik anlamda öğrencilerimizin kendilerini başarılı ve özgüvenli hissetmelerini sağlıyoruz. Öğrencilerimizin başarı oranının arttığını gördükçe bizlerde yönetici olarak onlarla gurur duyuyoruz. Temel amacımız çocuklara iki kültür arasında aiditiyet hissini aşılamak.’dedi.

Metamo Eğitim Merkezinin vermiş olduğu hizmetler arasında aile danışmanlığı, uzman psikolog / pedagog desteği, çocukların okuldaki eğitim sistemini takip etme hizmeti ve eğitim bakanlığının CLB kurumunla birikte öğrenciyi takip ve denetim hizmeti vardır.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN