• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 350
  • Dünkü Görüntülenme: 5666
  • Toplam Görüntülenme: 8711957

Gent şehrinde maske takma zorunluluğu olan cadde ve sokaklar açıklandı.

24 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1234 defa okundu.
Gent şehrinde maske takma zorunluluğu olan cadde ve sokaklar açıklandı.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’da son haftalarda artan koronavirüs vaka sayıları nedeniyle dün Belçika Ulusal Güvenlik Konseyi, yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında Belediye yönetimlerine sokağa çıkma yasağı ve sokakta maske takma zorunluluğu ile alakalı karar alabilecekleri yada tedbirlerde yumuşama kararı uygulayabileceklerine ilişkin bir yetki kararı açıklaması yapmıştı.

Bu açıklamanın ardından çalışmalarını titizlikle yürüten Gent şehir yönetimi, Gent şehrinde maske takma zorunluluğu olan cadde ve sokakları belirledi.

Gent şehrinde, Cumartesi gününden itibaren koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takma zorunluluğu olan sokak ve caddelere tabelalar konacak. 12 yaş ve üzeri herkes maske takmak zorunda olacak.

Maske Takma Zorunluluğu Olan Yerler

Başta Gent şehir merkezi ve merkeze bağlı tüm sokaklar olmak üzere, Dampoort, Dampoortstraat, Steendam, Reep, Wondelgemstraat, Bevrijdingslaan, Oudburg, Vlaanderenstraat, , Kauter, Gravensteen, Vlaanderenstraat, Vrijdagsmarkt, Korenmarkt, Dendermondsesteenweeg, Heernisplein gibi işlek ve insanların yoğun olduğu caddelerde maske takma zorunluluğu getirilmiştir.

İsmi geçen bu caddelerde bisiklet ve motosiklet sürücüleri de maske takmak zorundadır. Ayrıca yürüyüş yada spor yapan herkese maske takma zorunluluğu getirilmiştir. Kermes, Konser, Market, Alışveriş Merkezlerin de, yine maske takmak zorunludur.

Eğer gideceğiniz sokaklarda maske takma yasağının olup olmadığını bilmiyorsanız, maskenizi evde takarak dışarı çıkmanız tavsiye edilmektedir. Yani “bilmiyordum” cevabı mazeret olarak kabul edilmeyebilir.

Maske takmayan 12 ile 18 yaş arası kişilere 60 euro, 18 yaş üzeri kişlere ise 120 euro para cezası uygulanacaktır. Koronavirüs vaka sayısına göre güncelemeler yeniden düzenlenebilir.

Anahtar Kelime:

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN