• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2086
  • Dünkü Görüntülenme: 4258
  • Toplam Görüntülenme: 8611173

Gent şehrinde koronavirüs vaka sayıları alarm seviyesinin çok üzerine çıktı

12 Ekim 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
17 defa okundu.
Gent şehrinde koronavirüs vaka sayıları alarm seviyesinin çok üzerine çıktı

Belçika genelinde büyük artış gösteren vaka sayıları, Gent şehrinde alarm seviyesinin çok çok üzerine çıktı.

Gent şehrinde her geçen gün yeni koronavirüs vaka sayları artmaya devam ederken, Cumartesi günü, bir günde 45 enfeksiyon daha eklendi ve vaka sayısı son günlerin en yüksek zirvesine ulaştı.

Son iki haftada 472 kişinin yeni koronavirüs testi pozitif çıktı ve 100.000 kişi başına 179 vaka sayısı ile 50 alarm eşiğinin oldukça üzerine çıkıldı. Artışın özellikle, 20-29 yaş grubunda daha fazla görüldüğü ifade edildi.

Son verilere göre, Gent UZ Hastanesinde 5’i yoğun bakımda olmak üzere 15 COVID hastası olduğu bildirilirken, Gent AZ Sint-Lucas hastanesindeki hasta sayısının Gent UZ Hastanesinden biraz fazla olduğu bildirildi.

Gent AZ Jan Palfijn ile Gent AZ Maria Middelares hastanelerinde yatan hasta sayısı açıklanmazken, sadece hastaneye yatışlarda hafif bir artış olduğu ve ayrıca Brüksel’den getirilen bir hastanın AZ Jan Palfijn hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü bildirildi.

Gent kriz masası, yeniden artmaya başlayan vaka sayıları nedeniyle Salı günü Belediye Başkanı Mathias De Clercq’ın başkanlığında acil durum toplantısı düzenleyecek. Koronavirüs vakaları artmaya devam ederse, yeni tedbirlerin alınması kaçınılmaz olabilir.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN