• Bugün Görüntülenme: 313
  • Dünkü Görüntülenme: 3244
  • Toplam Görüntülenme: 10160771

Gent şehrinde ırkçılık, cinsiyet ve nefret suçlarıyla mücadele için özel birim kuruldu.

4 Ekim 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
543 defa okundu. defa okundu.
Gent şehrinde ırkçılık, cinsiyet ve nefret suçlarıyla mücadele için özel birim kuruldu.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde polis ve Unia ortak birlikteliği ile nefret, ırkçılık, cinsiyetçilik ve buna benzer suçlar için randevulu özel bir sistem birimi hayata geçirildi.

Polise göre nefret suçu mağdurları, çoğu zaman bu durumlarda hangi yolu takip edeceğini bilmiyor. Bunun olası sebepleri ise polise olan güven eksikliği, misilleme korkusu gibi etkenler art arda sıralanıyor.

Gent polisi, Belçika’da ayrımcılıkla mücadele eden ve fırsat eşitliğini destekleyen bir kurum olan Ünia işbirliği içinde bu konuda özel eğitim almış 10 görevli ile birlikte çalışacak.

Unia’dan Els Keytsman, “Nefret suçlarının mağdurlarını daha iyi koruyan ve daha fazla adaleti garanti eden bir çalışmayı amaç edindiklerini söyledi.

Polis ve Unia, bu tür olaylarda mağdurların kendilerine kolay erişimini sağlamak için güvenilir ve erişebilir şekilde destek olmak istiyor. Bu yüzden mağdurların doğru bilgilendirilmesi öncelikler arasında olacak ve seçeneklerde kurbanlara soruşturmanın ilerleyişi hakkında ayrıntılı bilgilendirme fırsatları verilecek.

Konuyla ilgili olarak Gent Belediye Başkanı Mathias De Clercq, “Hepimiz farklıyız ama hepimiz Gentliyiz. Şehrimizde herkes kendisi olabilmeli. Mağdurlar, Gent polisinin web sitesinde ‘nohatecrime’ ismini tıklayarak çevrimiçi randevu alabilirler. Salı akşamı yada Pazar günü öğleden sonra mağdur olanları Ekkergem karakolunda uzman bir çalışan karşılayacak” ifadelerine yer verdi.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN