Gent Şehrinde Hırsızlık Olaylarında Büyük Düşüş Yaşandı

24 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1218 defa okundu. defa okundu.
Gent Şehrinde Hırsızlık Olaylarında Büyük Düşüş Yaşandı

Belçika’nın Gent şehrinde özellikle 2019 yılının Mayıs ayında artış gösteren hırsızlık olaylarında son üç buçuk ayda büyük düşüş yaşandığı bildirildi.

Sadece, 2019 Mayıs ayı içinde Gent Wondelgem bölgesinde arabaların camları kırılmak suretiyle araba içindeki değerli eşyaların çalınması ile ilgili 28 hırsızlık olayı yaşanırken, yine mayıs ayında Gent şehri genelinde 92 aracın camları kırılarak yada diğer yöntemlerle değerli eşyaların çalındığı bildirildi.

Gent polisince alınan güvenlik tedbirleri ile birlikte özellikle, son 3 buçuk ay içinde işlenen asayiş ve hırsızlık suçlarında önemli derecede düşüş sağlandı.

Stijn De Roo’nun (CD&V) talebi üzerine, bilgi veren Gent Bld. Başkanı Mathias De Clercq, Özellikle devriye sayısını artıran Gent polisinin, son 3 buçuk ayda Wondelgem bölgesindeki hırsızlık sayısının ayda 5 ‘e gerilediğini, bu sayının Gent genelinde 66’ya düştüğünü açıkladı.

Bu önemli düşüşe rağmen, Gent polisinin düzenli devriyelerinin devam edeceğini söyleyen De Clercq, olayı ciddiye aldıklarını ve almaya devam edeceklerini aktardı.

Belemtürk Haber Merkezi

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN