• Bugün Görüntülenme: 1291
  • Dünkü Görüntülenme: 3064
  • Toplam Görüntülenme: 10059646

Gent şehri gürültü kirliliği istemiyor!

24 Temmuz 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
693 defa okundu. defa okundu.
Gent şehri gürültü kirliliği istemiyor!

Belemtürk Haber Merkezi – Gent Belediye Başkanı Mathias De Clercq, kendilerine ulaşan çok sayıda şikayet üzerine, Gent şehrinde gürültü kirliliğine sebep olan yüksek sesli arabalara ve motosikletlere, yeni bir düzenleme getirildiğini açıklayarak, bu araçlara Gent polisi tarafından el konulacağını duyurdu.

Özellikle, arabasının ekzoz donanımını patlama sesi çıkarsın diye özel yaptıran kişilerin yada drift atarak ve başkalarının da güvenliğini tehlikeye sokarak gürültü kirliliği oluşturan kişilerin araçlarına polis yeni düzenleme ile el koyabilecek. Ayrıca, arabada yüksek sesli müzik açanlara ve çok ses çıkaran motosikletlere de aynı işlemler uygulacak.

Gent polisi, ihbar telefonu ile arabaya el koyamayacak yada ceza yazamayacak. Polis, ihbar edilen yere gelir ve bu kuralları ihlal eden kişiyi kendisi görürse o zaman para cezası yazıp arabaya 72 saat el koyabilecek. 72 saat dolduktan sonra, kesilen para cezasını ödeyen kişi arabasını geri alabilecek.

Para cezasının, çekme masrafları dahil 300 euronun üstünde olacağı ifade edilirken, ceza araç sahibine değil, araç sürücüsüne kesilecek.

Bu yeni uygulama 23 Temmuz Cuma gününden itibaren yürürlüğe girdi. Alınan bu karar 31 Aralık 2021 tarihinde tekrar görüşülecek ve uygulamanın başarılı olup olamadığı değerlendirilecek. Benzer uygulamanın Kortrijk, Antwerpen ve Mechelen şehirlerinde de yapıldığı bildirildi.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN