• Bugün Görüntülenme: 3170
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160384

Gent şehri “Arabasız Gün” etkinliğinde Kral Filip ve ailesine ev sahipliği yaptı.

19 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1568 defa okundu. defa okundu.
Gent şehri “Arabasız Gün” etkinliğinde Kral Filip ve ailesine ev sahipliği yaptı.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde her yıl düzenlenen “Arabasız Gün” etkinliği kapsamında kentin cadde ve sokaklarını yayalarla bisiklet, kaykay ve paten sürücüleri doldururken, Gent şehri Kral Filip, Kraliçe Mathilde ve çocuklarına ev sahipliği yaptı.

Gent şehrinde ilk olarak Gent belediye başkanı Mathias De Clercq ile bir araya gelen Kral ve ailesi, daha sonra bisiklet sürerek ilk olarak Sint-Michielshelling’de mola verdiler ve burada kendilerine sevgi gösterileri gösteren vatandaşlarla bir süre sohbet ederek fotoğraf çektirdiler.

Kral Filip, burada vatandaşlara ve kendisini takip eden gazetecilere Gent’in çok hoş ve bisiklet sürmek için çok güzel bir şehir olduğunu ifade etti. Ayrıca kendisi ve ailesi için spor yapmanın önemli olduğunu söyledi.

 Gent şehri "Arabasız Gün" etkinliğinde Kral Filip ve ailesine ev sahipliği yaptı.

Kraliyet ailesi, bu sohbet ve açıklamaların ardından bisikletle 9 yıllık bir tadilattan sonra yakın bir zamanda yeniden açılan Gent Boekentoren kütüphanesini ziyaret ettiler. Kütüphanede incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgi alan Kral Filip ve ailesi, daha sonra Gent şehrinden ayrıldılar.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN