• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 954
  • Dünkü Görüntülenme: 2560
  • Toplam Görüntülenme: 7346863

Gent Polisinden “Seni görmek istiyoruz” uygulaması

4 Ekim 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
709 defa okundu.
Gent Polisinden “Seni görmek istiyoruz” uygulaması

Belçika’nın Gent polisi “Seni görmek istiyoruz” isimli uygulamayı dün gece Sint-Pietersplein’de başlatarak bisiklet kontrolü yaptı.

Dün akşam saat 18.00 ile 21:30 saatleri arasında yapılan  uygulama kapsamında bisiklet aydınlatması ve teknik olarak iyi durumda olmayan bisikletlerin sürücülerine polis para cezası yazmadı ama sarı kart gösterdi diyebiliriz.

Sint-Pietersplein’de 4 Ekim perşembe akşamı yapılan büyük bisiklet kontrollerinde bisiklet sürücülerine havaların daha erken kararmaya başladığı hatırlatılarak, mutlaka fosfor ışıklı yelek yada bisiklet aydınlatması kullanmaları konusunda uyarıldılar.

Gent polisi, dün akşamdan itibaren yılda en az bir kere olmak üzere bu uygulamayı gelenek haline getirme kararı aldı. Polis, “Seni görmek istiyoruz” isimli uygulayla dün akşam yaklaşık 600 bisikletçiyi kontrol etti. Kontroller sırasında 40 bisikletçi ışık yada aydınlatma yetersizliği nedeniyle uyarıldı ve kendilerine eksiklerini hatırlatıcı sarı kartlar verildi.

Bir sonraki habersiz bisiklet kontrolünde ışıklandırma ile ilgili eksiklerini tamamlamadıkları tespit edilen bisiklet sürücülerine 58 euro para cezası keselecek.

Bu yeni uygulama ile bisiklet kazalarında düşüş olmasının beklendiği bildirildi.

Belemtürk Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN