Gent polisi, olası kovid-19 önlemlerini hedef alan gösteriler için önlemler aldı

30 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
983 defa okundu. defa okundu.
Gent polisi, olası kovid-19 önlemlerini hedef alan gösteriler için önlemler aldı

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent polisi, hafta sonu kovid-19 önlemlerini hedef alan protesto gösterisi yapmak için, sosyal medyadan “Cumartesi ve Pazar günü sokaklara çıkın” paylaşımları nedeniyle Gent şehir merkezinin önemli noktalarında üst düzey önlemler aldı.

Hollanda’da kovid-19 önlemlerini hedef alan ayaklanmaların ve yağmaların Gent şehrinde yaşanmasından endişe duyan Gent polisi, şehir merkezinin önemli noktalarında yaşanabilecek yasa dışı gösterileri önlemek için gözle görülür geniş önlemler aldı. Ayrıca bir Toma aracı Aziz Bavo Katedrali’nin önünde hazır bekletilerek, polis ekip sayısının her günden daha fazla olduğu görüldü.

Gent polis sözcüsü, geçen hafta sosyal medya hesabından paylaşım yaparak insanları Gent şehir merkezinde toplanmaları için davet eden 18 yaşında bir kişinin Perşembe günü sorgulanmak üzere göz altına alındığını, daha sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığını açıkladı.

Akşam 18.30 itibariyle, herhangi bir protesto girişiminin olmadığı Gent şehrinde, polisin tedbiri elden bırakmayacağı ve alınan önlemlerin Pazar günüde devam edeceği bildirildi.

Şehir merkezinde önemli noktaları tutan polis ekipleri zaman zaman devriye dolaşarak, şehir merkezinde toplanma hareketlerini kontrol altında tutuyor.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN