• Bugün Görüntülenme: 1856
  • Dünkü Görüntülenme: 3592
  • Toplam Görüntülenme: 9751576

Gent polisi gençler arasında çıkan kavga nedeniyle Blaarmeersen plajını boşalttı.

10 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
753 defa okundu. defa okundu.
Gent polisi gençler arasında çıkan kavga nedeniyle Blaarmeersen plajını boşalttı.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrindeki Blaarmeersen milli parkında Brukselli gençlerle çıkan kavga nedeniyle polis sahil kısmını boşalttı.

Çarşamba akşamı saat 18.30 sıralarında gençler arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralandı. Polis, bıçakla yaralama söylentilerinin ise doğru olmadığını açıkladı.

Kısıtlamaların gevşetildiği ilk gün olması ve gölet de yüzmeye tekrar müsade edilmesiyle kısa sürede kalabalıklaşan sahil kısmında gün içerisinde meydana gelen ufak tefek sürtüşmeler çıkan olayların habercisi gibiydi.

Kendisinin de olaylardan önce orada bulunduğunu açıklayan spor’dan sorumlu belediye başkan yardımcısı Sofie Bracke (Open Vld), “çok sayıda Vilvoorde ve Duinkerke’den gelen gençler vardı ve atmosfer en başından beri gergindi” dedi ve “Milli parkta yığılmayı önlemek için Doğu Flaman bölgesi dışından gelenlere 1 avro karşılığında rezervasyon zorunluluğu getirmemize rağmen, Fransızca konuşan bölgelerden rezervasyonsuz gelen kural tanımaz gençlerin park’ın çeşitli bölgelerinde kapıları kırıp kaçak giriş yaptıklarını saptadık.” diye devam etti.

Emniyet sözcüsü Bart De Cocker, Kural tanımaz gençlerin kavgayı ayırmaya çalışan görevlilere şişelerle saldırdıklarını ve olayların daha fazla büyümemesi için Blaarmersen sahilini boşalttıklarını açıkladı.

“Alınan bütün önlemlere rağmen geçen seneden beri süre gelen Brükselli gençlerin kavga çıkarmaları kabul edilebilir değil” diyen belediye başkanı Mathias De Clercq, Blaarmeersen işletmecisi Farys’le toplanıp yeni önlemler üzerine konuşacakları açıklamasını yaptı.

Haber : Abdulkadir Çetin

Reklamlar

Demirel İnsaat
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN