• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Bugün Görüntülenme: 2123
  • Dünkü Görüntülenme: 3145
  • Toplam Görüntülenme: 5687757

Gent N-VA Partisi’nde ‘Siegfried Bracke’ Gerginliği

2 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
673 defa okundu.
Gent  N-VA Partisi’nde   ‘Siegfried Bracke’ Gerginliği

Bir kaç ay önce Telenet skandalı ile Gent şehrinde ve Gent N-VA partisi içinde gündem yaratan Siegfried Bracke (N-VA), skandal sonrası 2018 ekim ayında yapılacak belediye seçimlerinde, partisine zarar verebileceği ve partisini oy kaybına uğratabileceği endişesi, Bracke’nin listede sıralamadaki yerinin aşağılara çekildiği bildirildi.

Belçika medyasında çıkan haberlere göre, N-VA partisinin AB milletvekili Va ekim ayında yapılacak Gent belediye seçimlerinde liste başı olacağı , bu nedenle Bracke’nin listededeki ikinci sıradaki yerinin Elke Sleurs’a (N-VA) verileceği bildirildi.

Ortaya çıkan bu durumun Gent N-VA partisi içinde bir kaç aydır gerginlik yarattığı bildirilirken, liste başı yapılan ve Melle’de yaşayan AB milletvekili Van Bossuyt’un, Gent şehrine taşınması gerektiği paylaşıldı.

Gent şehrinde özellikle yabancılara karşı sert tutumlarıyla bilinen Siegfried Bracke (N-VA), 2015 yılında Gent Bld.Bşk.Yrd. Resul Tapmaz’ın Gent belediye meclisine sunarak kabul edilen 10 maddelik ‘ırkçılıkla mücadele’ eylem planına ırkçı Vlaams Belang’la birlikte karşı oy kullanarak, şartların ağırlaştırılması yönünde çalıştı.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN