• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4682
  • Dünkü Görüntülenme: 6456
  • Toplam Görüntülenme: 8690299

Gent Minneplein sokağı sakinleri ” durağımızı geri istiyoruz” eylemi düzenlediler

23 Eylül 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
459 defa okundu.
Gent Minneplein sokağı sakinleri ” durağımızı geri istiyoruz” eylemi düzenlediler

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde Gent PVDA ile Minneplein sokağı sakinleri, 6 numaralı otobüs durağının kapanmaması için birlikte ortak bir protesto eylemi düzenlediler.

Bugün saat 17.00’de Minneplein sokağındaki otobüs durağında toplanan sokak sakinleri “OTOBÜS DURAĞIMIZ KALMALIDIR” pankartları ile tencere, tava, düdük çalarak seslerini duyurmaya çalıştılar.

Gent PVDA Belediye Meclis Üyesi Tom De Meester, Minneplein sokak sakinlerinin protesto eylemine destek vererek, durağın kapanmaması için partisiyle birlikte elinden gelen her desteği vereceğini söyleyerek, bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyorum” ifadelerinde bulundu.

Yaklaşık bir saat protesto eylemi düzenleyen Gent Minneplein sakinleri, duraklarında yolcu alıp bindiren otobüs şöförlerine sevgi gösterilerinde bulunarak çiçek vererek alkış tuttular.

Sokak sakinleri, otobüs durağının kapatılmaması için mücadele vermeye kararlı olduklarını, duraklarını geri alana kadar mücadeleyi asla bırakmayacaklarını açıkladılar.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN