• Bugün Görüntülenme: 1190
  • Dünkü Görüntülenme: 3376
  • Toplam Görüntülenme: 10326586

Gent Işık Festivali’ni ziyaret eden kişi sayısı belli oldu!

16 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1076 defa okundu. defa okundu.
Gent Işık Festivali’ni ziyaret eden kişi sayısı belli oldu!

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde geçtiğimiz Çarşamba günü başlayan ve Pazar günü akşamına kadar 5 gün olarak gerçekleştirilen 5. Gent ışık festivalini toplamda 810 bin kişi ziyaret etti.

ilk gün 145 bin kişinin ziyaret ettiği Işık Festivali, Perşembe günü 250 bin kişinin katılımıyla en kalabalık gününü yaşarken,Festivalin son günü olan Pazar günü en az katılımla 120 bin kişi Gent ışık festivalini ziyaret etti.

Festival boyunca hiç bir asayiş olayın yaşanmadığı bildirilirken, Gent merkez otoparklarının erken saatlerde dolması dikkat çekiciydi. Bisiklet otoparkına dönüştürülen Sint Michiels otoparkı, 8 bin 520 bisikletçi tarafından kullanıldı. Ayrıca, 10 binden fazla bisikletçi bisikletlerini Coyendanspark’taki geçici güvenlikli bisiklet parkına bırakırken, 2 binden fazlası Dok Noord’daki bisiklet parkını tercih etti.

Toplamda, 5 günde 810 bin kişinin ziyaret ettiği Gent Işık festivali, en son 2018 yılındaki ziyaret sayısına göre, 2021 yılında bu rakam 25 bin daha az gerçekleşti.

Belçika genelinde koronavirüs vakalarının hızla arttığı bir döneme denk gelen Gent Işık Festivali’nin geride neler bıraktığını, ileriki günlerde daha net görme imkanımız olacak.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN