• Bugün Görüntülenme: 1132
  • Dünkü Görüntülenme: 3376
  • Toplam Görüntülenme: 10326528

Gent Işık Festivali’nde yaşanan izdiham korkuttu!

12 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1416 defa okundu. defa okundu.
Gent Işık Festivali’nde yaşanan izdiham korkuttu!

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde Çarşamba günü başlayan ışık festivali ilk gün 140 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Festivalin ikinci günü olan Perşembe akşamı ise, akşam saat 18.00’de bütün otoparkların dolması, yaşanacak kalabalığın ve izdihamın habercisi oldu. Sonradan gelen araç sahipleri park yeri bulamayınca, ilerleyen saatlerde trafik tamamen tıkandı ve polis şehir merkezinin B401 bağlantı yolunu kapatmak zorunda kaldı.

Festivalin başladığı ilk gün olan Çarşamba günü 140 bin ziyaretçiyi ağırlayan Gent Işık Festivali, Perşembe akşamı saatler 20.30’u gösterdiğinde, Çarşamba günkü 140 bin ziyaretçi sayısı aşıldı. Ziyaretçiler için ayrılan 7.2 kilometrelik alanda yürümek iyice zorlaştı ve ziyaretçiler ara sokaklara taştı. Sosyal mesafe kuralı havada kaldı.

Otoparkların dolması ve yaşanan kalabalık nedeniyle, Gent polisi sosyal medya hesabından yaşanan kalabalığa dikkat çekerek “artık gelmeyin” çağrısı yaptı.

Festivale katılan ziyaretçilerin genelde maske taktığı görüldü. Malasef bazılarının maskelerini burun altı taktıklarını da söylemek durumundayız. Polis zaman zaman bu kişileri uyararak, uygulamadan taviz vermedi.

Gerekli tedbirlerin alınmaması durumunda, Perşembe akşamı yaşanan kalabalığın Cuma, Cumartesi ve Pazar günü daha fazla olacağını söylemek için akıllı olmak gerekmiyor. Işık festivali açık havada yapılıyor olsada, Gent şehrine koronavirüs vakaları bağlamında önümüzdeki günlerde bir sonucu mutlaka olacaktır.

Gent dışından da binlerce insanın ziyaret ettiği Işık festivali’nin yaratacağı durumun vahim sonuçları mutlaka önümüzdeki haftalarda kendini gösterecektir. Bu gerçekleşirse Gent hastaneleride artan vakalarla büyük baskı altında kalacaktır.

Kısacası dostlar “Hayat Eve Sığar ” diyoruz. Her şeye burnumuzu sokuyoruz, fakat şu maskeye burnumuzu sokmuyoruz. Tabiiki bu işin şakası. Ama, inanın koronanın hiç şakası yok. İyi hafta sonları dileriz.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN